Sposób zapłaty za umowę zlecenie bez wskazania w rachunku

Odpowiedzi w temacie (0)

sacmit

12.12.2019

Dzień dobry, zleceniodawca wymaga ode mnie podpisania rachunku za wykonanie zlecenia, przedstawiony przez niego rachunek nie posiada jednak informacji odnośnie sposobu i terminu zapłaty. Czy zleceniodawca musi przelać pieniądze na mój rachunek bankowy wskazany w kwestionariuszu osobowym? Jest to dość istotne, ponieważ firma znajduje się na drugim końcu Polski. W umowie zawarta jest informacja, że wynagrodzenie będzie płatne na podstawie rachunku, w terminie i w sposób wskazany w jego treści oraz w terminie 10 dni od zrealizowania umowy (czyli czego? daty końca umowy? daty przedstawienia rachunku?)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • Na czym polega akredytywa?

  Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)

 • Czeki - kiedy bank może odmówić realizacji czeku?

  Czek jest przede wszystkim środkiem szeroko rozumianej zapłaty i stanowi jedną z powszechnie wykorzystywanych w praktyce gospodarczej form rozliczeń pieniężnych. W Polsce nadal wiele osób korzysta (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  Pod pojęciem spadku kryje się ogół praw i obowiązków zmarłego, które przechodzą na spadkobierców w drodze spadkobrania. W skład spadku wchodzą m.in. prawa rzeczowe, (...)

 • Rachunki oszczędnościowe

  Jednym z rodzajów rachunków, jakie banki mogą prowadzić z woli ustawodawcy są rachunki oszczędnościowe – wkłady oszczędnościowe. Rachunki oszczędnościowe bank prowadzi dla osób fizycznych, (...)

NA SKÓTY