Forum prawne

Stały meldunek w Niemczech, a wyrobienie polskiego dowodu.

Witam, Mam podwójne obywatelstwo - urodziłem się w Niemczech, ale że rodzice są Polakami to udało mi się ostatnio udowodnić posiadanie obywatelstwa polskiego. Teraz chciałbym wyrobić sobie polski dowód - tylko nie mam pojęcia czy mogę to zrobić ze stałym adresem zameldowania w Niemczech. Z tego stałego meldunku nie chcę rezygnować, mogę natomiast zameldować się czasowo w Polsce u mojej rodziny - jeśli ma to na wyrobienie dowodu wogóle jakiś wpływ. Dodatkowo - w wakacje umiejscowiono mi akt urodzenia wydany w niemczech w USC w Warszawie. Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam, Szymono.

2007.1.2 20:55:6

Odpowiedzi w temacie: Stały meldunek w Niemczech, a wyrobienie polskiego dowodu. (9)

Do uzyskania dowodu osobistego trzeba się zameldować na pobyt stały. Nie oznacza to konieczności wymeldowania się z pobytu stałego w Niemczech. Tego nikt w Polsce tego nie sprawdza. Ja jestem zameldowany w Polsce i w Niemczech na pobyt stały.

2007.1.3 16:54:47

Oj chyba nie tak. A gdzie jest zameldowana osoba, która ma w dowodzie (plastyk) wpisane "brak miejsca zameldowania"? Z tego wynika, że nie trzeba mieć meldunku stałego. Napisz do UM Warszawa i oni Ci wszystko wyjaśnią. Jeśli będzia potrzebna pomoc to pisz na adres baon24@wp.pl

2007.1.3 18:29:49

Nie musisz mieć meldunku w Polsce aby starac się o dowód osobisty.Jeżeli miałeś kiedykolwiek meldunek w Polsce to składasz wniosek o dowód w urzędzie pod który podlegał Twój ostatni meldunek a jeżeli takiego nie posiadałeś i jest to Twój pierwszy w Polsce meldunek to składasz wniosek do Urzędu Miasta w Warszawie

2007.1.7 19:12:5

...i oczywiście można mieć w dowodzie napisane miejsce zameldowania stałego NIEMCY! Skoro nie masz w Polsce żadnego meldunku.

2007.1.9 23:32:0

hej!mam problem:jestem zameldowana na stale w niemczech ale mam polski dowod.w urzedzie jednak nie chca wpisac mojego niemieckiego adresu i tak naprawde nie posiadam zadnego dokumentu z moim adresem.co robic???? wytlumaczono mi,ze nie moge miec w polskim dokumencie nie polskiego adresubea

2008.1.29 19:4:4

Urodziłem się w Niemczech, mam obywatelstwo Polskie i Niemieckie. Moje rodzice urodzone obie w Polsce. Ale wyjechali w 1989r. do niemczech i teraz mają obywatelstwo Niemieckie.
Stały meldunek mam w niemczech, i go też nie chcę się pozbyć...

Ale ja bym chciał się dać wyrabiać sobie polski dowód osobisty.

Musze to ja iść do mojej gminy, gdzie moja matka, i tata się urodzili, i też zawsze mieszkali?? Albo muszę podać wniosek do UM Warszawy?...

Drugi problem to: Napewno wyrobienie dowodu nie wymaga 7 dni, tylko tygodnie.... Jest możliwość wysłania wnioska do polski z pocztą? Albo jest ta możliwość, że oddam wniosek ja sam w urzędzie, i oni mi wyślą dowoda do niemczech? Albo co się też pomiślałem: Czy moja ciotka, czy wójek mogą oddać wniosek?

Przepraszam nie za dobry język polski :)

Pozdrawiam serdecznie,
Patryk K.

2008.8.29 19:9:3

Ja mam polski dowod a w miejscu zameldowania mam wpisane AUSTRIA. W urzedzie nie chcieli wpisac tylko ulicy, tlumaczac, ze sama nazwa Panstwa zamieszkania wystarczy. Mozesz tez sobie wyrobic " Personal Ausweis für EU-Bürger w Niemczech w Urzedzie miasta. To plastikowa karta podobna do naszego dowodu.

2009.12.29 23:42:38

Jestem Doktorem Michaelem Baldwinem z Iowa Luterański Szpital, dałem mi szansę, aby kierownictwo szpitali reklamowało w Internecie, jak pracujemy i że zaczęliśmy od nowa na rok zakupu narządów ludzkich, np. Nerki, jeśli jesteś poza zainteresowani sprzedażą nerki, proszę nie wahaj się skontaktować ze szpitalem pod poniższym adresem e-mail: Szpital w luteranie w Stanach Zjednoczonych jest specjalistą w dziedzinie chirurgii i jako dawca nie ma w tym ryzyka, płacimy dobrą sumę pieniędzy i jesteśmy z siedzibą w Iowa USA.
I to jest nasz e-mail:
iowalutheranhospital@gmail.com
Możesz też się z nami skontaktować na cosapp +1 929 281 1248

2017.9.10 6:58:34

Cześć,

Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy każdemu, kto chce ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować Życie, musisz napisz do nas e-mail poniżej.

Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem nakłaniającym dawców nerek.
Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com

Szpital Specjalistyczny Irrua.

2017.11.1 8:4:46

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika