Forum prawne

UCHYLANIE SIĘ OD PŁACENIA !! - forum prawne

Co zrobić gdy były mąż zwalnia się z pracy ( celowo) aby uniknąć płacenia alimentów i zaciągniętych przez siebie kredytów, i podejmuje pracę na "czarno".Alimenty otrzymuję z fund. alim. Czy komornik powinien być pow3iadomiony o tym fakcie ? czy może urząd skarbowy? z góry dziękuję.

(aga)

2003.12.2 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: UCHYLANIE SIĘ OD PŁACENIA !! (4)

To, że uchyla się od płacenia alimentów na pewno zainteresuje Prokuratora, czy Policję art.209 par.1 kk. I może tam powinnaś skierować swoje kroki, jeśli chcesz coś mu zrobić.

2003.12.2 22:7:20

Marku, przepraszam, że tu porusze swoją sprawę ale ona dotyczy poruszanego tu tematu...
dwa alta temu urodziłąm synka, ktory został uznany przez jego ojca nie będącego moim mężem. po 3miesiącach wyprowadziliśmy sie z dzieckiema po pół roku założyłam sprawę o alienty. sąd zasądził je. "tatuś" złożył apelację. sąd odrzucił. a on i tak nie płąci do tej pory. ma tu własnościowe mieszkanie, adres do korespondencji podaje rodziców-kilkaset kilometrów stąd,a podaje, z emieszka kątem u faceta żyjącego z biedaszybów, który go utrzymuje. sprawę skierowała w końcu do tattejszego sądu z prośbą o wyznaczenie komornika. sama nie wiem do której z 4tamtejszych kancelarii miałabym się zwrocić. ale nie mam rzadnej odpowiedzi. nie wiem, czy mogę coś jeszzce zrobić nim jakiś komornik zajmie się tą sprawą? czy mogę w takiej sytuacji zgłosić się na policję tu, czy tam u niego(gdzie podobno mieszka)?
wiem, ze pracuje ale ukrywa ten fakt. unika kontaktu ze mną i dzieckiem. jegorodzice również. wiem już, że mogę założyć im sparwę ale nie wiem, czy w sądzie tutejszym? i czy teraz nim jakikolwiek komornik zajmie się tą sprawą? facet jest pełnoletni, czy to nie przeszkadza w założeniu sprawy jego rodzicom? ja nie otrzymam alimentów z funduszu-mam za duże dochody-choć na życie zostaje nam doprawy niewiel (biroąc pod uwagę fakt, z enadal spłacam wzięty dla tatuśka kredyt oraz inne zobowiązania).
także uzyskanie tych pieniędzy byłoby dla naszej rodziny zbawienne...
a jeśli chodzi zaś o ewentualne zgłoszenie faktu unikania płacenia do prokuratury, to czy zgodnie z jego zameldowaniem, zamieszkaniem, czy tam gdzie ja mieszkam?
ik

2003.12.4 12:36:10

W takim razie ja przepraszam, że tak późno odpowiadam. wydaje mi sie, że przede wszystkim, tak jak zrobiłaś, komornik powinien wszcząć egzekucję. Jeśli się ona powiedzie - będziesz miała pieniądze, jeśli nie - argument w sprawie przeciwko jego rodzicom o zasądzenie alimentów - że ich syn jest niewypłacalny. Chociaż już teraz też mogłabyś wnieść taką sprawę - uznając, że uzyskanie alimentów od zobowiązanego do ich płacenia jest utrudnione. Pozew możesz złozyć w sądzie właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania. Prokuratura również właściwa dla miejsca Twego zamieszkania, bo jej właściwość określa miejsce popełnienia przestępstwa, a tu takim będzie to miejsce gdzie mieszkasz. A gdyby okazało się, że ktoś będzie uważał inaczej - przekaże do właściwej Prokuratury. Powodzenia.

2003.12.6 23:5:57

serdecznie dziekuję MArku. czy mogę w tej sprawie na forum kontaktować się bezpośrednio z
Tobą? jeśli nie - zrozumiem.
mam dodatkowe pytanie:
czy do komornika (jeśli zostanie wyznaczony ) muszę wypełniać jakieś konkretne pismo-zlecenie? wiem, ze istnieje jakiś druk ale nie mogę znaleźć wzoru...)

jeszcze raz dziekuję

2003.12.8 10:34:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika