e-prawnik.pl Porady prawne

ultimo-dzwonią,piszą pomocy!!!

Odpowiedzi w temacie (1)

almerie

19.1.2007

Sprawa wygląda następująco; W 2000 roku zrobiłam na swoim koncie debet w wysokosci 600zł.następni straciłam pracę i nie byłam w stanie spłacić zaciągniętego długu,bank skierował sprawe do komornika a ten z braku środków ją umorzył.sprawa ucichła.pod koniec grudnia 2006 dostałam pismo z ULTIMO że mam do spłacenia dług ok 3200zł.Napisałam im pismo że sprawa już jest przedawniona a oni wysłali mi przedsądowe wezwanie do zapłaty,pozatym co 5 dni dzwoni jakaś kobieta z tej firmy i prośi o pilny kontakt(jeszcze z nią nie rozmawiałam)nie wiem co zrobić? pisać do nich coś jeszcze,poddać się i płacić czy po prostu ignorować.Prosze o jakąś radę!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dewi

2007-07-15 14:41:18

Jezeli masz orzeczenie Sadu, ze dlug jest przedawniony to mozesz byc spokojna. Podejrzewam jednak ze takiego orzeczenia nie masz. Komornik nie ma takiej mozliwosci umorzyc sprawe. On ja tylko wstrzymuje. Pamietaj! Komornik ma 10 lat na to zeby zrobic skuteczne zajecia. Poza tym cos mi nie pasuje... Dziwi mnie to, ze bank podal sprawe do Sadu za 600zl; Czy to aby napewno bylo 600zl?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Czy firma ultimo może domagać się zwrotu długu skoro osoba która ją zaciągneła nie żyje a stosowne papiery o śmierci zostały wysłane do firmy Ultimo. Oni dalej ciągle piszą do tej osoby. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Serdecznie dziękuję za informacje. Nie szukam dodatkowej pracy, a jedynie staram się pomagać ludziom ZA DARMO. Pracę mam i proszę się też nie martwić o moje kompetencje. Nie pomagach w sprawach, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 6 odpowiedzi)

 • Jestem w podobnej sytuacji. Chce spłacić dług. Tylko nie chce dawać kasy tym sępom z Ultimo. Pytanie. Czy mogę pójść do banku (PKO) i po prostu spłacić cały dług w całości? Czy niestety (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Jezeli masz taka propozycje to radze zastanowic sie nad nia. Pomysl o ile kwota wzrosła po naliczeniu odsetek. Z kazda firma windykacyjna mozna dojsc do porozumienia. Ale pamietaj.. to zawsze bedzie firma (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 2 odpowiedzi)

 • Witam otrzymałem właśnie wezwanie do zapłaty z firmy Ultimo. Sprawa wygląda następująco miałem kredyt na samochód umowa z bankiem sląskim zawarta 1996/09/05 po jakimś czasie przerwałem spłate. Sprawa (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)