Upadłość osoby fizycznej prowadzącej dział. gosp.

Odpowiedzi w temacie (3)

mukola

25.7.2005

Witam. Czy istnieje obowiązek dodania w nazwie osoby fizycznej,(po ogłoszeniu upadłości) zwrotu : "w upadłości" Jeśli osoba fizyczna prowadzi działalność pod swoim nazwiskiem (bez dodania nazwy) np Jan Kowalski to brzmiałby to śmiesznie (Jan Kowalski w upadłości). Pomijając jednak aspekt komizmu czy jest to uregulowane prawnie, ma obowiązek, możliwość ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Misiek

2005-09-26 11:37:40

W postanowieniu o ogłoszeniu upadlosci jest zawsze np Jan Kowalski prowadzacy dzialalnośc gospodarcza taka i taka W UPADŁOŚCI

ankai@kki.net.pl

2006-02-16 14:08:52

Z tego co wiem dodatek "w upadłości" do łącza się do FIRMY dłużnika niewypłacalnego. Osoba fizyczna nie prowadzi działalności pod firmą, lecz pod swoim nazwiskiem (albo pod wprowadzoną prawem kaduka przez urzędników Ewidencji Działalności Gospodarczej tzw. nazwą fantazyjną), a zatem wydaje się, że nie istnieje "Jan Kowalski w upadłości", lecz jedynie "upadły Jan Kowalski".

i

2018-01-08 00:06:19

Jeśli ktoś znajduje się w stanie niewypłacalności, proponuję umorzyć wszystkie długi w ramach upadłości konsumenckiej. Jest to tak naprawdę jedyna droga do umorzenia wszystkich zobowiązań, których dłużnik nie jest w stanie spłacić. Nie ma innej drogi poza spłatą, albo umorzeniem części zobowiązań w ramach układu z wierzycielami. Z dniem ogłoszenia upadłości dłużnik uzyskuje odprężenie albowiem żaden z wierzycieli nie może już windykować dłużnika. Wierzytelności mogą co najwyżej zostać zgłoszone do masy upadłości. Wszystkie postępowania egzekucyjne zostają zawieszone i umorzone z mocy prawa. Na zakończenie postępowania dłużnik zostaje oddłużony ze wszystkich długów. Dłużnik nie musi posiadać żadnego majątku, a wszystkie koszty w takim wypadku pokrywane są ze skarbu państwa. Jest to najprostsza droga do rozpoczęcia nowego życia. Jeżeli są Państwo zainteresowani upadłością konsumencką proszę skontaktować się z nami pod numerem telefonu: 515587191, lub poprzez naszą stronę http://icta.pl/uslugi. W przypadku wątpliwości, które pewnie się pojawiają, albo innych pytań również zachęcamy do kontaktu. Czekamy na Twój kontakt.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: