Uzywany komputer mozliwy zwrot?

Odpowiedzi w temacie (0)

kolega123123

14.8.2019

https://zapodaj.net/744e4c9c7510c.png.html Witam sprzedałem swój komputer przez marketplace facebook, który składałem na częściach używanych. Wgrałem system i wszystko było git. Wystawiłem go więc na sprzedaż. Przyjechał kupujący wraz ze znajomym informatykiem (chyba on ma swoj serwis), informatyk sprawdzał komputer - obejrzał płytę, zasilacz, grafikę no po prostu cały komputer. Później zainstalował program do testowania komputera jakiś SiSoftware Sandra, komputer przeszedł test. Potem odpalił kolejny program do testowania grafiki 3DMark i również wszystko było git. Nic się nie działo więc go kupili. Po 2-3dniach dzwoni do mnie kupujący i mówi że komputer ma zepsutą płytę główną bo po paru godzinach coś około 2h, 3h chodzenia wyłącza się i pokazuję się niebieski ekran taki jak wyzej w linku... Zdziwiłem się, wpisałem w google błąd i wyczytałem że winny może być dysk albo sterowniki ? Kupujący oddał komputer do serwisu, być może do znajomego. Serwis stwierdził że płyta ma delikatne ślady jakiejś cieczy. Wysłali ją niby do "czyszczenia" lecz się nie udało. Więc wstawili mu nową płytę. Mam mu oddać niby 300-400zł bo to wada ukryta. Teraz moje pytanie brzmi co w tej sprawie mogę zrobić? Czy kupujący ma prawo zwrócić mi ten komputer tak jak mówił w ciągu 30dni? Czy sprawę kierować na policję? Jakie miałbym konsekwencję? Bo ja nic nie zalałem, jakbym zalał bym to opisał w ogłoszeniu.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.8.2009

  Diety krajowe - Sposób rozliczania delegacji służbowych na obszarze kraju - delegacje krajowe

  Podróżą służbową jest wykonywanie polecenia określonego przez pracodawcę poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub stałe miejsce pracy pracownika. Polecenie (...)

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • 31.10.2006

  Diety zagraniczne - Sposób rozliczania delegacji zagranicznych

  Podróżą służbową odbywaną poza granicami kraju jest wykonywanie zadania w terminie i w państwie określonym przez pracodawcę. Czas pobytu pracownika poza granicami kraju liczy się w takim (...)

 • 25.1.2019

  Większe dofinasowanie do paliwa rolniczego

  1 stycznia 2019 r. zwiększył się, z 86 l do 100 l, limit oleju napędowego zużytego na 1 ha użytków rolnych. Producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie (...)

 • 31.5.2017

  Jak prawo chroni wzrok pracowników?

  Obecnie trudno wyobrazić sobie biuro, które nie byłoby wyposażone w komputer. Wszechobecne komputery z powodzeniem zastąpiły wiele urządzeń do tej pory spotykanych w miejscach pracy, tak (...)