e-prawnik.pl Porady prawne

Własnościowe spółdzielcze mieszkanie ?

Odpowiedzi w temacie (6)

-

22.7.2002

Dzień dobry. Moi rodzice kupili sobie mieszkanie w spółdzielni mieszkaniowej, gdzie członkiem został mój tata. Jednak po jego śmierci Spółdzielnia Mieszkaniowa nie chce wciągnąć w poczet członków mojej mamy. Uzasadnia to tym, że właścicielem własnościowego spółdzielczego lokalu mieszkalnego może być tylko jedna osoba, a orzeczeniem sądu w spadku po ojcu każdy z nas dostał 1/3 jego części (mama, siostra i ja). Oczywiście można to przepisać notarialnie na mamę rezygnując z naszej własności jednak ta przyjemność trochę kosztuje. Więc mam pytanie - ilu może mieć właścicieli własnościowe spółdzielcze mieszkanie ? Z poważaniem
(prezesikk)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

daro

2002-11-10 23:21:23

twoje pytanie jest troche niezrozumiałe otóz podstawa to członkostwo w spółdzielni gdybyś był członkiem bez problemu prawo do lokalu przypadło by tobie , w tym wypadku tylko jedno z was bez zgody spóldzielni może zostać właścicielem mieszkania natomiast pozostałe osoby mogą wstąpić w prawa członka spółdzileni poprzez członkostwo w niej co potem może ułatwić życie

Jerzy

2004-09-03 22:43:36

zeby posiadać własnościowemieszkanie, nie trzeba być członkiem spółdzielni.Tak było kiedyś, do czasu orzeczenia tryb. Konstyt., ze 2 lata temu. Własnościowe mieszkanie może /podstawa prawna j.w./ mieć kilku właścicieli. I Spółdzielni nic do tego!

Jerzy

2004-09-03 22:44:05

zeby posiadać własnościowemieszkanie, nie trzeba być członkiem spółdzielni.Tak było kiedyś, do czasu orzeczenia tryb. Konstyt., ze 2 lata temu. Własnościowe mieszkanie może /podstawa prawna j.w./ mieć kilku właścicieli. I Spółdzielni nic do tego!

657

2004-12-11 12:09:38

Panie Jerzy Wydaje mi sie ze nie odróznia Pan wlasnosciowego prawa do lokalu spoldzielczego od prawa wlasnosci

Fix

2005-01-28 12:58:14

"Jak wygrać ze spółdzielnią mieszkaniową" wyd. grudzień 2004r. – poradnik dla każdego spółdzielcy Jest dostępny w kioskach oraz ofercie wydawniczej INFOR. Cena 6,90zł. + 7zł koszty przesyłki. Zamówienia można kierować na adres; prenumerata@infor.pl Zamówienie powinno zawierać pełne dane adresowe niezbędne do wystawienia faktury oraz realizacji wysyłki. Gorąco polecam wszystkim spółdzielcom! Zamawiając więcej egzemplarzy koszty przesyłki rozkładają się na kilka osób zamawiających. Warto się z tym poradnikiem zapoznać! Polecam!

Adam prawo-cywilne.net

2008-05-15 22:50:36

Poruszę jeszcze raz ten temat. Moja mama po śmierci ojca nabyła sądownie prawo do spółdzielcze własnościowe lokalu. Zdążyłem się dowiedzieć z zasobów internetowych, że nie musi zostać członkiem spółdzielni (za kwotę 800 zł.!) Spółdzielnia wymyśliła, że w przypadku osoby nie będącej członkiem będą pobierali większe opłaty za mieszkanie (około 50 zł. miesięcznie). Czy w przypadku nie zgłaszania spółdzielni zmiany właściciela a po śmierci mojej mamy, będąc następnym właścielem będe musiał zapłacić dodatkowe koszty za okres kiedy moja mama jest właścicielem mieszkania (związane z większą opłatą za mieszkanie).

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM