Wyjście z kamienicy prosto na ulicę.

Odpowiedzi w temacie (0)

slahos

4.11.2019

Witam, Bardzo proszę Państwa o pomoc/informację. Będę bazował na 3 zdjęciach: - zdjęcie "z gory" pokazujące usytuowanie kamienicy względem ulic https://ibb.co/tKfF83d - zdjęcie "front" pokazujące usytuowanie budynku https://ibb.co/XkcLLCP - zdjęcie "nowe" pokazujące nawierzchnię (kostkę) stosowaną w remoncie ulicy u mnie https://ibb.co/6HyC1MB Jak widać na zdjęciu "front" wyjście z kamienicy (zaznaczone na czerwono) dwoma schodkami prowadzi prosto na ulicę. W chwili obecnej trwa remont drogi, która zostanie wykończona kostką widoczną na zdjęciu "nowe". Zniknie też niewielki chodniczek/krawężnik widoczny po obrysie budynku. Wizja jest taka, iż z kamienicy będę wychodził prosto na ulicę, która jest bardzo intensywnie uczęszczana, dwukierunkowa i stanowi dojazd do urzędu skarbowego. Czy istnieją jakieś regulacje prawne mówiące o tym, że wyjście z budynku musi być bezpieczne, nie wprost pod koła samochodów ? Wydaje mi się, że urzędnik wydający zgodę na taką modernizację nie był na miejscu i chyba uznał, że wejście do kamienicy znajduje się z drugiej strony od chodnika a tak nie jest. Nie byłem jeszcze w urzędach ponieważ zanim tam się udam, chciałbym dysponować czymkolwiek żebym nie został spławiony. Jestem właścicielem kamienicy więc nie ma tu mowy o żadnej wspólnocie itp. muszę działać sam. I tutaj rodzi się kolejne pytanie. Na zdjęciu "z góry" widoczna jest kamienica. Jestem właścicielem całego budynku, stojącego na działce wydzielonej po obrysie owego budynku. Kamienicę odziedziczyłem w spadku po dziadku, który przez wiele wiele lat był również właścicielem terenu zielonego widocznego dookoła budynku (miał tam warsztat, garaże itp.). Pod koniec życia zgłosił się do niego prywatny inwestor i zaproponował odkupienie działki. Dziadek poszedł do notariusza i działka została sprzedana po obrysie budynku co chyba nie do końca było zgodne z prawem. Odnosząc się do prawa budowlanego, które nawiązuje do odległości nieruchomości od granicy działki itp a w chwili obecnej nie mam nawet gdzie postawić śmietników dla mieszkańców, które wcześniej stały za rogiem pod wiatą. Czy istnieje jakakolwiek możliwość ubieganie się o odzyskanie chociaż kilku metrów po obrysie kamienicy ? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.2.2015

  Podatek od reklamy na blogu

  Współpraca z blogerami jest jedną z popularnych form reklamy internetowej. Zwykle jest to współpraca barterowa, bezgotówkowa. Od przychodów z reklamy umieszczonej na blogu (...)

 • 17.3.2018

  Polska bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych

  Ponad 23 miliardy złotych ma trafić w latach 2018-2025 na inwestycje związane z dostępnością. Tak, by przestrzeń publiczna była przyjazna osobom o szczególnych potrzebach (np. seniorom, (...)

 • 27.8.2018

  Cisza nocna - jakie są następstwa zakłócania ciszy nocnej

  Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył przykrych następstw zakłócania ciszy nocnej. Nasz spokojny sen wpływa na sprawne funkcjonowanie organizmu za dnia, dlatego (...)

 • 9.3.2011

  PIT 2010 – przez Internet szybko i prosto

  Czasy, kiedy podatnicy godzinami stali w Urzędach Skarbowych, aby złożyć zeznanie na dzienniku podawczym przed końcem kwietnia odchodzą do lamusa. Coraz mniej zeznań wysyłamy także pocztą. W (...)

 • 13.4.2018

  Wymagane standardy dostępności

  11 kwietnia 2018 w Monitorze Polskim pojawił się komunikat wprowadzający w życie zaktualizowane Wytyczne w zakresie zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób (...)