wymiana rur w bloku

Odpowiedzi w temacie (1)

milka2

10.9.2012

20:37 05-09-2012 Witam, mieszkam w Inowrocławiu, mamy wspólnotę mieszkaniową. Zdecydowano o wymianie rur kanalizacyjnych w pionach w bloku mieszkalnym. Stwierdzono, że opłata za tą usługę będzie proporcjonalna do wielkości mieszkania. Im większe tym więcej zapłacimy. Czy opłata nie powinna być jednakowa dla wszystkich lokatorów? Ja mam akurat to większe mieszkanie, dlatego mnie to tak interesuje. Dziękuję za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2012-09-10 19:44:35

Rzeczywiście wielkość mieszkania ma się nijak do kosztów wymiany rur. Obciążenie powinno być raczej proporcjonalne do nakładu związanego z wymianą w poszczególnych mieszkaniach, a ten będzie raczej równy dla wszystkich mieszkań. Decyzję wspólnoty można próbować zaskarżyć.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • PPK od 1 lipca 2019 r.

  Zatrudniasz co najmniej 250 osób? Jeśli tak, to od 1 lipca 2019 r. zaczynasz stosować przepisy ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK).

 • EDI - Elektroniczna Wymiana Danych (Electronic Data Interchange) - co to jest i czy jest Ci to potrzebne?

  Elektroniczna wymiana danych EDI jest to przesyłanie komunikatów elektronicznych (będących odpowiednikami dokumentów handlowych lub administracyjnych w postaci papierowej), tworzonych (...)

 • Wymiana walut bez kas?

  Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w zakresie stosowania kas fiskalnych w kantorach. Projektowane zmiany przewidują zwolnienie podmiotów prowadzących działalność w (...)

 • Wymiana prawa jazdy

  W okresie powojennym w Polsce prawa jazdy wydawane były na podstawie różnych aktów prawnych. Wprowadzały one różnorodne wzory druków prawa jazdy a także różnorodne (...)

 • Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

NA SKÓTY