wypadek na ASP

Odpowiedzi w temacie (1)

artysta_asp

11.7.2012

Witam, mialem wypadek na uczelni (Akademia Sztuk Pieknych w Lodzi) zlamalem reke 4 i 5 kosc srodrecza dosc powazne zlamanie, leczone operacyjnie, druty kirchera, prawa reka, wylaczona na ponad 8 tyg. + rehabilitacja. Wypadek byl przed szkola, na jej terenie, upadlem w czasie drogi do szkoly z powodu najechania rowerem na nierownosci na drodze dojazdowej. Ciezko mi sie w tym polapac, a pani z BHP probuje mnie splawic, ale mialem znajomego BHPowca i podobno taka jest ich praca ze beda splawiac jak najwiecej przypadkow.. Tymczasem ja z uwagi na moja dzialalnosc artystyczna nie mam stalego dochodu i ta reka mnie wylaczyla na pare miesiecy z pracy nie wspominajac juz o czynnosciach codziennych. Podobno kazda wyzsza uczelnia powinna ubezp. studenta od nieszczesliwych wypadkow.. na ASP mamy duzo pracy manualnej z niebezp. plynami i narzedziami. Czy i jak moge sie starac o odszkodowanie z uczelni? http://www.asp.lodz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1690%3Awarunki-nnw-do-pobrania&catid=50%3Aubezpieczenie&Itemid=113&lang=pl

Nie znalazłeś odpowiedzi?

robert_mycek

2018-04-11 19:22:10

może spróbuj skorzystać z dobrej kancelarii prawnej? mialem w rodzinie znajomego, ktory wywalczyl odszkodowanie na innej uczelni wyzszej. sam osobiscie swoje sprawy zlecałem kancelarii prawnej Cejrowskich - w Tczewie, ale działają zdecydowanie szerzej. http://cejrowski.pl PS. Na spotkaniach w kancelarii widziałem u nich celebrytów, więc to też o czymś świadczy. Tobie, jako artyście, również powinni pomóc ;)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.7.2017

  Wypadek przy pracy - co dalej?

  Bez względu na charakter pracy świadczonej w zakładzie pracy oraz ryzyko z nią związane, a także bez względu na wprowadzone przez pracodawcę środki bezpieczeństwa, w każdym zakładzie pracy (...)

 • 16.7.2018

  Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)

 • 28.5.2014

  Bezpieczne wakacje 2014 - nie zapominaj o ubezpieczeniu!

  Bardzo często, wyjeżdżając na wakacyjne wojaże, nie zastanawiamy się nad możliwością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Zakładamy, iż nic nam się nie wydarzy, że organizator wycieczki z (...)

 • 26.12.2017

  Większa ochrona marynarzy

  Nowelizacja ustawy o pracy na morzu zawiera np. rozwiązania, które zapewnią marynarzom ochronę ubezpieczeniową na wypadek porzucenia, śmierci lub uszkodzenia ciała. W konsekwencji wprowadza (...)

 • 6.11.2012

  Zasiłek opiekuńczy - Kiedy się należy, w jakiej wysokość i jak otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  Jeżeli zachodzi konieczność, aby pracownik opiekował się osobiście członkiem swojej rodziny, ma prawo do uzyskania zwolnienia od pracy na czas sprawowania opieki. Natomiast, aby zrekompensować (...)