zablokowane konto pomimo płacenia alimentów

Odpowiedzi w temacie (0)

abcd000

10.3.2018

Witam. Płacę alimenty na syna, który mieszka z ojcem. Mam pytanie odnośnie tego, że czy ojciec musi pobierać alimenty z funduszu alimentacyjnego aby ściągnąć dług ode mnie? Mam zablokowane konto przez komornika, alimenty płaciłam tak jak się umówiliśmy, dowiedziałam się, że ojciec nie pobiera pieniędzy z funduszu, na jakiej zatem zasadzie zostało zablokowane mi konto?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.12.2003

  Przesłanki wszczęcia postępowania układowego - stan prawny aktualny do dnia 30 wrzesnia 2003 r.

  Postępowanie układowe dotąd regulowane było Rozporządzeniem Prezydenta RP jeszcze z 1934 r. Pomimo, iż akt ten charakteryzuje się wysoką jakością legislacyjną oraz zawiera wiele nowatorskich (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 22.12.2017

  Mechanizm tzw. podzielonej płatności VAT

  Znowelizowana ustawa o podatku od towarów i usług wprowadzi mechanizm tzw. podzielonej płatności podatku od towarów i usług. Nowe rozwiązanie ma przeciwdziałać nadużyciom i oszustwom (...)

 • 3.2.2005

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych jest egzekucją świadczeń pieniężnych i przeprowadza się ją w sposób typowy dla egzekucji świadczeń alimentacyjnych właśnie. Jednak z racji swojej przede (...)

 • 28.3.2017

  Bat na alimenciarzy!

  Uchwalona zmiana ma na celu zwiększenie efektywności egzekwowania świadczeń alimentacyjnych oraz wyeliminowanie zjawiska celowego uchylania się od realizacji tych obowiązków. Osobom, które (...)