zaliczka na zakup działki a zmiany w umowie

Odpowiedzi w temacie (0)

werot

27.9.2018

Dzień dobry, Proszę o radę, jakie można podjąć kroki w tym przypadku: Zdecydowaliśmy się na zakup działki znalezionej w ogłoszenie. Ogłoszenie było zamieszczone przez syna, natomiast właścicielką była matka. Syn zajmował się całą transakcją. Zdecydowaliśmy się na zakup. Dogadaliśmy się do ceny i wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na konto syna. Po otrzymaniu zaliczki syn poinformował nas, że dodatkowo do ceny działki będziemy musieli jeszcze ponieść koszt udziału w drodze (o czym nie było mowy wcześniej), która jest drogą dojazdową do kolejnych działek, udziału w wysokości 5000 zł. Zdecydowaliśmy się, że w takim razie rezygnujemy, gdyż to nie było częścią wczesniejszej umowy. Niestety nie mamy spisanej umowy, a jedynie ustne ustalenia. Czy w takim wypadku można wyegzekwować zwrot zaliczki? Mamy też wrażenie, że ta osoba mogła/ może w ten sposób nabierać innych, dlatego warto by było sprawę nagłośnić nie wiemy tylko w jaki sposób.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • PIT 2013. Kalendarz podatnika. Luty.

  Uwaga, jeżeli jesteś płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych spoczywają na Tobie obowiązki związane z wypełnieniem i przesłaniem deklaracji podatkowych. W przedmiotowym artykule wskażemy (...)

 • Zaliczka i jej funkcja w prawie cywilnym

  Pojęcie zaliczki należy wyraźnie odróżnić od pojęcia zadatku. Różne są podstawy ich udzielania, różne funkcje, jakie spełniają, a także konsekwencje ich zastosowania w (...)

 • Zmiany w prawie budowlanym 2015

  Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

NA SKÓTY