Zaniedbanie obowiązków siostry nad matką

Odpowiedzi w temacie (2)

berek14

4.11.2018

Mam taki problem,że moja matka miała gospodarstwo rolne i przepisała całą gospodarstwo na moją siostrę mi dała jedną działkę. Nie robiłam z tego powodu żadnych problemów , gdyż siostra z mężem utrzymywali sie z rolnictwa.Mama moja mieszkała w domu który na nich przepisała z siostrą i mężem . Miała jeszcze kilka hektar ziemi na siebie , które zostały potajemnie przepisanie znowu na siostrę kilka lat temu co się dowiedziałam dopiero teraz, gdy mamę spytałam o tą ziemie powiedziała, że codziennie robiła jej kłótnie o to aż mam ustąpiła i im przepisała nikomu nie mówiąc. Po latach moja mama osiągnęła już ponad 80 lat i zaczęła chorować poważnie . Zawsze jej pomagaliśmy i w owej chorobie jest tak samo , kupujemy leki wozimy do lekarza i mieliśmy to robić na zmianę z siostrą, ale ona ciągle tego nie robi przez co ja muszę ciagle sie z pracy zwaalniać a siostra nie pracuje . Ona dosłownie nic nie robi ani jej nie pomaga w żaden sposób nawet na zakupy nie zawiezie tylko karzę na pieszo iść , co jeszcze kazała naszej mamie, aby o na dala jej pozwolenie do konta bankowego i wyjęła z tego wszystkie środki jakie miała mama zaoszczędzone bo była upoważniona . Była taka sytuacja, ze leżała nasza matka w szpitalu i był juz bardzo ciężki stan to siostra tylko przyszła i spytała sie czy mama już umarła . Mamie teraz się poprawiło ze zdrowiem ale nadal wymaga aby jej pomagać chociażby w drobny sposób pojść na zakupy porozmawiać z nią . . Chciałbym wziąć mamę do siebie , bo ostatnio nawet siostra nie chciała do domu mnie wpuścić, abym nie mogła odwiedzić mamę . I stąd pytanie , czy jeśli mama przepisała na siostrę wszystko co miała i zabrała oszczędzone środki czy jest możliwość założenia jej sprawy , aby unieważnić przepisanie . Chciałabym aby mama znowu miała tą ziemie i ją sprzedała już lepiej i miała godne życie na starość , po czym oczekiwała tego od mojej siostry dając jej wszystko a ona nawet nie zrobi jej herbaty .

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Dawid32

2018-11-05 14:04:08

Nie jestem obeznany w prawie, natomiast miałem dosyć ciężką sytuację związaną ze spadkiem. Mogę Ci polecić usługi kancelarii GOCAL, zajmowali się moją sprawą, która skończyła się wygraną rozprawą sądową.

Marcin321

2018-11-05 14:06:54

Również jestem zwolennikiem kancelarii GOCAL. Mało znana, ale bardzo skuteczna kancelaria

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.9.2016

  Czy i kiedy dziedziczy rodzeństwo spadkodawcy?

  Nie może być wątpliwości, że rodzeństwo spadkodawcy dziedziczy zawsze wtedy, gdy zostanie powołane do spadku w drodze ważnego testamentu. Gdy jednak zmarły nie przekazał potomnym swej ostatniej (...)

 • 27.1.2005

  Obowiązek zgłoszenia do ubezpieczenia i terminy zgłoszeń

  W przypadku ubezpieczeń społecznych obowiązek zgłoszenia osoby, która podlega ubezpieczeniu obowiązkowo powstaje z mocy prawa, tzn. nie zależy od tego, czy ktoś chce, czy nie chce być ubezpieczonym. (...)

 • 25.5.2010

  Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  Powinowactwo jest to stosunek prawnorodzinny istniejący pomiędzy małżonkiem a krewnymi drugiego małżonka. Powinowactwo podobnie jak pokrewieństwo opisuje się za pomocą stopni i linii. Charakterystyka (...)

 • 17.10.2018

  Opiekun osoby niepełnosprawnej może wybrać większe świadczenie...

  Opiekun osoby z niepełnosprawnością ma prawo do zamiany zasiłku dla opiekuna (520 zł) na świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna osoby, której niepełnosprawność powstała po 18. lub (...)

 • 30.8.2017

  Dobro dzieci ma być jeszcze bardziej chronione

  Sądy rodzinne będą miały obowiązek zawiadamiania prokuratury o sprawach, w których jest zagrożone dobro dziecka i o prowadzonych z urzędu postępowaniach dotyczących władzy rodzicielskiej.