Forum prawne

Zbycie udziałów, rezygnacja z funkcji prezesa i członka zarządu w systemie telefinformatycznym

Dzień dobry,

Proszę o pomoc w kwestii spółki z o.o., która ma dwóch wspólników (każdy po 50% udziałów) jeden ze wspólników jest członkiem zarządu drugi Prezesem.
Prezes chce zrezygnować z funkcji prezesa, członka zarządu napisał w tym celu oświadczenie, chce również zbyć 49% udziałów członkowi zarządu a pozostałe 1 % zbyć dla osoby, która wstąpi jako nowy wspólnik do spółki z o.o.. Czyli Prezes spółki nie chce już mieć ze spółką nic wspólnego.
Umowa spółki była zawierana w systemie s24 - napiszcie proszę czy całą procedurę mogą przeprowadzić w tym systemie, czy nie obędzie się bez wizyty u notariusza? Czy cała procedura będzie wyglądać tak, że zbycie wszystkich udziałów prezesa odbędzie się poprzez oświadczenie zbywcy i nabywcy tych udziałów przy wykorzystaniu dostępnego wzorca i takie oświadczenia wyślą przez s24 przy pomocy podpisów kwalifikowanych? Następnie prezes przedstawi oświadczenie rezygnacji z pełnionych funkcji - (i co tutaj powinien zrobić- jakich zmian dokonać?). Kolejny krok powołanie nowego prezesa, którym byłby członek zarządu mający 99% udziałów - jak tutaj to ugryźć? Z góry dziękuję za każdą pomoc.

2018.1.14 14:18:15

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Zbycie udziałów, rezygnacja z funkcji prezesa i członka zarządu w systemie telefinformatycznym

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika