zgłoszenie do vat / data przelewu a faktura

Odpowiedzi w temacie (0)

andziaa76

16.2.2015

witam.obecnie prowadzę firmę i rozliczam się na podstawie podatku dochodowego 19%. od marca 2015 planuję wejść w vat - złożę odpowiednie dokumenty w U.S. mam zamiar zakupić sprzęt do pracy na początek o wartości ok 90 000.fakturę vat na zakup sprzętu otrzymam 2 lub 3 marca. czy mogę przelać całość pieniędzy za zakupiony sprzęt pod koniec lutego (czy data przelewu ma znaczenie bo w lutym jeszcze nie jestem płatnikiem vatu - chodzi oczywiście o możliwość odliczenia vatu za zakupiony sprzęt) czy przelewu lepiej dokonać w marcu.chyba że przy takiej kwocie jest możliwość zapłaty gotówką. bardzo proszę o odpowiedź ponieważ słyszałem różne opinie w tym temacie.pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 30.6.2018

  Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  1 lipca 2018 r. wchodzi w życie dobrowolny mechanizm podzielonej płatności dla przedsiębiorców. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez przedsiębiorców (...)

 • 24.4.2007

  Jak wystawia się faktury dokumentujące obrót wewnątrzwspólnotowy?

  Faktury unijne, wystawiane przez kontrahentów zagranicznych z tytułu dostawy towaru do Polski, stanowią dla podatnika VAT dokumentację wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru. Częstym błędem popełnianym (...)

 • 17.4.2007

  Jakie faktury wystawiają mali podatnicy VAT?

  Podatnik, który posiada status małego podatnika, może rozliczać się metodą kasową, albo też dokonywać rozliczeń kwartalnych bez stosowania tej metody. Oczywiście mały podatnik może również (...)

 • 10.12.2011

  Kiedy można anulować fakturę?

  Kwestia anulowania faktury nie jest uregulowana ani w przepisach ustawy o VAT, ani też w przepisach wykonawczych do niej. Nie oznacza to jednak, że w praktyce podatnicy nie mogą anulować faktury. Możliwość (...)