Zgłoszenie nadbudowy domu jednorodzinnego a projekt wykonany przez upr. projektanta.

Odpowiedzi w temacie (0)

Nadbudowa

26.11.2017

Posiadam aktualnie parterowy dom jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej, jego obszar oddziaływania mieści się na działce. Chciałbym po prostu wykonać nadbudowę tego domu (zwiększyć powierzchnię użytkową, ale nie zabudowy). Wiem, że w nowelizacji PB z 2017 roku pojawiło się pojęcie: Zgłoszenia budowy, ale wraz z projektem wykonanym przez uprawnioną osobę. Ponieważ liczne źródła informacji w internecie sobie zaprzeczają, mam pytanie: czy dobudowując kondygnacje dla domu jednorodzinnego w moim przypadku wymagane jest pozwolenie na budowę, czy wystarczy zgłoszenie i jeśli tak to zawierać ono powinno projekt budowlany wykonany przez uprawnionego projektanta, czy wystarcza po prostu szkice nadbudowy i inwentaryzacji stanu istniejącego?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.2.2015

  Zmiany w prawie budowlanym 2015

  Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

 • 9.5.2018

  Procedury budowlane

  Co do zasady roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę. Prawo budowlane zawiera jednak katalog inwestycji, które można realizować na podstawie (...)

 • 16.10.2006

  Finansowe wsparcie rodzin w nabywaniu własnego mieszkania

  26 października 2006 r. wchodzi w życie oczekiwana ustawa z dnia 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Ustawa ta określa zasady stosowania dopłat do oprocentowania (...)

 • 28.9.2018

  Zniesienie współwłasności - Jak znieść współwłasność?

  Współwłasność występuje, gdy własność tej samej rzeczy przysługuje niepodzielnie kilku osobom i każdy ze współwłaścicieli może rozporządzać swoim udziałem (np. sprzedać, (...)

 • 16.7.2018

  Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)