Zmiana opłaty za odbiór śmieci, wybór między segregowaniem/niesegregowaniem

Odpowiedzi w temacie (0)

ninja1593

27.11.2018

Jestem najemcą lokalu komunalnego. Od 1 stycznia 2019 r. planowane jest wprowadzenie przez władze miasta wyższej opłaty za odbiór śmieci. Ile czasu przed zmianą stawki Zarząd Lokali Miejskich powinien powiadomić najemców? Zastanawia mnie również czy miasto/zarządca nieruchomości jest zobligowany do umożliwienia mi dokonania wyboru między segregowaniem a niesegregowaniem odpadów? Odkąd wynajmuję mieszkanie, nie dano mi wyboru i narzucono stawkę za śmieci niesegregowane. Jestem w stanie zrozumieć, że kiedy trwał remont na podwórku posesji i kosze były ustawione na ulicy, być może nie chciano "ozdabiać" jej kilkoma śmietnikami. Jednak od kilku miesięcy jest specjalne pomieszczenie na kosze, ale stoją tam tylko pojemniki na śmieci niesegregowane i najemcy do dziś nie otrzymali wyboru.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.1.2019

  Zmiana dotycząca opłaty emisyjnej

  Nowelizacja zaktualizowała kody w Nomenklaturze Scalonej (CN), zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej. Usuwa tym samym wątpliwość co do możliwości poboru opłaty emisyjnej od dnia 1 stycznia (...)

 • 1.2.2010

  Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 17.8.2017

  Zmiany dot. odnawialnych źródeł energii

  Głównym celem nowelizacji jest zmiana wysokości jednostkowej opłaty zastępczej poprzez powiązanie jej wysokości z cenami praw majątkowych, liczonymi odrębnie dla tzw. \"zielonych\" (...)

 • 31.5.2019

  Lepsza gospodarka śmieciowa?

  Rządowy projekt przewiduje usprawnienie funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Chodzi m.in. o zwiększenie kontroli gmin nad sposobem gospodarowania odpadami komunalnymi oraz zwiększenie (...)

 • 18.12.2018

  Wysokość wskaźnika rocznej opłaty telekomunikacyjnej w 2019 roku bez zmian

  Wskaźnik opłaty na 2019 r. został ustalony na poziomie 0,05% rocznych przychodów przedsiębiorcy telekomunikacyjnego i pozostaje na tym samym, niezmiennym poziomie od 2009 roku.