Zmiana postanowienia spadkowego - forum prawne
Witam wszystkich. Chcialbym prosic o pomoc w kazusie ( sprawa rzeczywiscie sie teraz odbywa ), ktory dotyczy mojej rodziny. Imiona i nazwiska oczywiscie fikcyjne.
Prosze o pomoc i ocene z perspektywy Jozefa Kowalskiego i jego slubnych dzieci, czy sa w stanie wygrac ponizsza sprawe. W 2001 zmarl Jozef Kowalski, mial zone, i 3 slubnych dzieci. Sprawa o nabycie spadku sie odbyla. Po kilkunastu latach, dokladnie w 2016 okazalo sie, ze Jozef mial nieslubna corke, wiadomo o niej, ze :
- posiada skrocony odpis aktu urodzenia,
- posiada inne nazwisko niz ojciec i matka ( jest mozliwosc zmiany wiec to tylko dodatkowe info ) ,
Zlozyla ona wniosek o zmiane postanowienia spadkowego. O kobiecie wiadomo tyle, ze posiada skrocony odpis aktu urodzenia ( nie ma zupelnego ). Jozef uznal ojcostwo do ktorego zostal rzekomo zmuszony i placil alimenty na te corke. Nastepnie matka dziecka wyszla za maz za jakiegos faceta i Kowalski przestal placic alimenty. Przed smiercia chcial zwrotu alimentow. Dzieci slubne nie chca, by kobieta, ktora rzekomo jest nieslubna corka Jozefa dostala jakikolwiek % ze spadku. Chcialy sie dowiedziec skad dziecko pochodzi. Domniemanie ojcostwa odpada. Mimo tego, ze uznal swoje dziecko czy jest mozliwosc przeprowadzic test DNA ? Oczywiscie corka sie na niego nie godzi, sila jej sie nie zmusi. Jest jakakolwiek szansa by wprowadzic test DNA na droge sadowa ? Co zrobic w tej sytuacji ? Sprawa z perspektywy slubnych dzieci jest strasznie watpliwa. Czy z perspektywy dzieci slubnych sprawa jest dla nich "do wygrania" ? Szczegolnie interesuje mnie odpis aktu urodzenia, ktory nie jest zupelny, a z pewnoscia taki by bardzo pomogk w tej sprawie oraz testy DNA, ktore wydaja sie koniecznoscia, a ciezko je w obecnej sytuacji zrobic. Co zrobic by kobieta, o ktorej pisalem dostala mniej niz slubne dzieci, jesli nie uda sie zrobic testow DNA, jest jakas opcja ? Pozdrawiam serdecznie.
Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Zmiana postanowienia spadkowego
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?