Zmiana pozwolenia na budowę w czasie budowy

Odpowiedzi w temacie (0)

Pawloplus

12.6.2018

Witam. Podpisałem z deweloperem umowę deweloperską w formie aktu notarialnego.Deweloper przekazał plan zagospodarowania terenu, prospekt informacyjny. W czasie budowy bloku deweloper zmienił pozwolenie na budowę, a więc zmienił również plan zagospodarowania terenu. Zabrał część powierzchni zielonych na których wybudował zamiast 17 miejsc postojowych aż 26 i część sprzedał właścicielom innych wspólnot. Deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie w miesiącu Maj natomiast użyczał klucze na wykończenie mieszkania już w styczniu. Nie dostaliśmy żadnych informacji o zmianach. Dodatkowo w umowie deweloperskiej Deweloper zastrzegł sobie prawo do zmian odnośnie lokali mieszkalnych (łączenie lub dzielenie). Czy zagranie Dewelopera jest zgodne z prawem? Właśnie obecna sytuacja jest mniej atrakcyjna niż jak zawierała umowę.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.3.2017

  Mniej formalności przy budowie

  1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)

 • 22.6.2012

  Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego

  Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia właściwego organu. Co to jest zmiana sposobu użytkowania? Czy w razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego (...)

 • 6.2.2015

  Zmiany w prawie budowlanym 2015

  Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

 • 22.12.2010

  Obowiązkowa kontrola obiektów budowlanych, czyli czy wykorzystujesz budynek zgodnie z pozwoleniem na jego użytkowanie?

  W stosunku do niektórych obiektów budowlanych - przed oddaniem ich do użytku - urzędnicy organów nadzoru budowlanego zobowiązani są przeprowadzić obowiązkową kontrolę wybudowanego (...)

 • 6.5.2010

  Samowola budowlana

  Istnieje kilka możliwości naruszenia przepisów dotyczących budowania obiektów i przeprowadzania robót budowlanych. Na wybudowanie większości obiektów należy mieć pozwolenie (...)