zmiana w warunkach zatrudnienia nauczyciela

Odpowiedzi w temacie (0)

beatad1

12.5.2019

Witam, jestem nauczycielem psychologiem z 10-letnim stażem zatrudnionym na podstawie mianowania. Dotychczas w moim miejscu pracy były 2 etaty psychologa - drugi zajmowała koleżanka z 3-letnim stażem zatrudniona na umowę o pracę. Od przyszłego roku szkolnego nastąpi redukcja do 1 etatu psychologa. Dyrektor podjął decyzję o przydzieleniu każdej z nas po pół etatu, a ja mam swój etat uzupełniać zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi. Czy taka decyzja dyrektora jest zgodna z prawem? W jaki sposób dyrektor powinien poinformować mnie o tej zamianie? Jakie są moje prawa w tej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.3.2013

  Zwolnienie nauczyciela - jakie kryteria brać pod uwagę?

  Kryteria, według których dokonuje się wyboru jednego z nauczycieli do zwolnienia z pracy, nie są tożsame z ustawowymi przyczynami wypowiedzenia stosunku pracy nauczycielowi mianowanemu. Wybór (...)

 • 19.2.2012

  Prawo do emerytury górniczej

  Obowiązująca od 1 stycznia br. ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy – Karta Nauczyciela umożliwiła górnikom (...)

 • 14.12.2004

  \"Korzyści\" zawodu nauczyciela

  Dla nauczycieli dokonuje się odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w wysokości 8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe. Z odpisu na zakładowy fundusz (...)

 • 9.12.2004

  Uzyskiwanie przez nauczyciela kolejnych stopni awansu

  Karta Nauczyciela określa zasadę, zgodnie z którą osoba, która nie posiada jednego z przewidzianych tym aktem stopni awansu w dniu nawiązania stosunku pracy w szkole uzyskuje stopień nauczyciela (...)

 • 9.12.2004

  Emerytura nauczyciela

  Nauczyciele oraz członkowie ich rodzin mają prawo do zaopatrzenia emerytalnego z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z uwagi na fakt, iż są pracownikami podlegającymi powszechnemu systemowi ubezpieczeń (...)