e-prawnik.pl Porady prawne

Związek z kuzynem

Odpowiedzi w temacie (14)

kamilka89

3.8.2010

Witam, mam problem: otóż zakochałam się w moim kuzynie, tzn. synu mojej ciotki, siostry mojej mamy. On we mnie też i teraz jesteśmy w związku, który ukrywamy przed rodziną i w ogóle przed wszystkimi. Chciałabym zapytać, czy taki związek jest przestępstwem i czy możemy wziąć ślub? Czy policja albo sąd może nam zakazać się spotykać?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jedynytakicarol

2010-08-04 10:00:31

Nie jest to przestępstwo (zabronione jest tylko współżycie z osobami spokrewnionymi w linii prostej - dzieci, rodzice, dziadkowie, itd. - bądź z rodzeństwem, bądź z osobami pozostającymi w stosunku przysposobienia).

Nie ma też przeszkody do zawarcia małżeństwa cywilnego (tutaj dodatkowo nie mozna też zawrzeć małżeństwa z osobami spowinowaconymi w linii prostej)

Jeśli chodzi o ślub kościelny, to małżeństwa do czwartego stopnia pokrewieństwa (czyli pomiędzy kuzynami) są niedozwolone, ale można otrzymać dyspensę.

karolina170308

2011-03-11 13:33:06

witam ja jestem w podobnej sytuacji... Więc nasi ojcowie to bracia czy jest możliwy ślub cywilny..

Michas25

2011-03-11 14:10:20

To chyba jeden z najciekawszych tematów na całym tym forum :) Co do ślubu, to na kościelny nie macie co liczyć, ale inny - jak najbardziej. Policja nic Wam nie zrobi i ukrywanie się nie ma sensu. Ciekawe tylko, co na to rodzina.

karolina170308

2011-03-11 17:43:55

na ślub kościelny nie liczymy i nie chcemy... a co do ukrywania to sie nie ukrywamy a rodzina całkowicie nas zaakceptowała.. i pomagają by się dowiedzieć czy możemy zawżeć związek małżeński..

13451

2011-03-17 09:08:30

witam :)mam podobny problem, jestem w zwiazku z osoba pokrewna rodzinnie tj. moj ojciec a jego dziadek to bracia. i nie wiem co dalej czy mezanstwo w naszym przypadku jest mozliwe ??? a co z dziecmi ??? czy istnieje jakies ryzyko z genami ??? prosze o jak najszybsza odpowiedz. pozdrawiam :)

NETA

2017-09-05 08:38:45

Jestem w zwiazku z synem mojego kuzyna.Rodzina i otoczenie nas zaakceptowala.Czy formalnie mozemy byc razem,czy mozemy wziasc slub cywilny?

Kris1990

2017-10-16 14:11:28

Witam . Mam ten sam problem . Moja babcia i wujek są rodzeństwem a ja się spotykam z wujka syna córka . Co zrobić ? Chodzi że jej rodzice nie dopuszczają na nasze spotkania . Jaki to stopień ???

Kris1990

2017-10-16 14:30:26

Witam . Mam ten sam problem . Moja babcia i wujek są rodzeństwem a ja się spotykam z wujka syna córka . Co zrobić ? Chodzi że jej rodzice nie dopuszczają na nasze spotkania . Jaki to stopień ???

Meggi

2017-12-07 02:36:50

Mam problem. Spotykam sie z kims z rodziny i nie wiem jakie pokrewieństo nas lacxy. Mianowicie moj pradziadek i jego dziadek to bracia. Mozemy byc w normalnym zwiazku? Jaki stopień nas laczy?

fhkjf

2018-01-11 12:08:39

to wstrętne i zoboczone być z kimiś w zwiazku z rodziny..obrzydliwe..jak można? co wasza rodzina na to? ja bym was wywaliła...nie chciała widzieć na oczy....obrzydliwosć

kinga

2018-01-11 12:10:11

czy wy qzwa nie wiecie kto rodzina kto nie? chore umysły...zboczone..wiadomo kto jest kto..chyba? albo po prostu patologia..u nich wszystko jedno...wstrętne..

Daga

2018-07-05 01:29:02

Jestem w zwiazku z swoim kuzynem jego matka i moja sa siostrami jestesmy malzenstwem od 7 lat mamy córeczkę całkowicie zdrową pod względem genetycznym. Takie związki są normalne na całym świecie choć nie przez wszystkich akceptowane Należą do bardzo trwałych zw?ązkow bardziej niż statystycznie niespokrewnione A dzieci wbrew brednią niektórych rodzą się zdrowe. Prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka jest takie samo jak u niespokrewnionych Zboczeni to są pedofile a nie ludzie którzy kochają siebie nie robiąc krzywdy przy tym innym. Poglądy to nie wszystko zanim ktoś wyrazić swoją negatywną opinię niech spotka się z takimi ludźmi, a może nawet kogoś takiego zna nie wiedząc o tym. Wtedy ocenia się ludzi czy poglądy? Ocenę zostawiam wam wszystkim na ten temat

IZABELA71

2019-04-08 10:58:30

NASI PRADZIADKOWIE TO MAŁŻEŃSTWO, DZIADKOWIE TO RODZEŃSTWO, OJCOWIE TO KUZYNOSTWO . A MY KIM JESTEŚMY DLA SIEBIE? MOŻEMY BYĆ RAZEM? CO ZE ŚLUBEM?

Iwka1900

2019-12-06 23:38:00

Witam Daga czy mogłabym prosić Cię o kontakt jakikolwiek przez jakiegoś meila lub cokolwiek innego. Planuję ślub z kuzynem jestem bardzo bardzo ciekawa i chlonna wszelkich informacji lub poprpstu chciałabym wymienić się doświadczeniami i lodczuciami

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Związek z kuzynem - czy jest możliwy? Witam! Oto cała historia: - matka mojego ojca jako mała dziewczynka została sierotą - zaopiekował się nią jej wujek wraz z żoną - babcia urodziła mojego (...) czytaj dalej»

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24 Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...) czytaj dalej»

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic? moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...) czytaj dalej»

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal (...) czytaj dalej»

 • Ojciec chce tylko widywać się z córeczką. Chciałabym poprosic o pomoc. Mam chłopaka który jest po rozwodzie, sąd zatwierdził że dziecko zamieszkuje z matką ale nie ogranicza prawa widywania (...) czytaj dalej»

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY? Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona zaczęła mnie (...) czytaj dalej»

 • Mieszkanie z lokatorem z licytacji komorniczej - eksmisja Witam Tydzien temu kupiłem mieszkanie na licytacji komorniczej ,miało być bez lokatora niestety jest z lokatorem :( Mam możliwosci eksmitowania (...) czytaj dalej»

 • Sprawa z przeszłości Witam, dziś naszedł mnie taki problem... Otóż przypomniałem sobie o sprawie sprzed 10 lat jakoś, miałem wtedy 13 lub 14. Nigdy mnie to nie trapiło ani nie nurtowało, ale (...) czytaj dalej»

 • Sprawa karna z art.233. Witam mam spory problem, sam żałuje ze sie w to wplątałem. Mam 23 lata. Wraz z kuzynem jechałem autem i nagle zobaczył swojego kumpla który wcześniej był podejrzany o to (...) czytaj dalej»

 • problem z najemcami Witam serdecznie. Spróbuję zwięźle naświetlić problem. Wynajmuję parze z dwójką dzieci mieszkanie od prawie 3 lat. W ciągu ostatniego roku pojawiły się opóźnienia w płatnościach. (...) czytaj dalej»

 • Sprzedawca nie wysłał towaru, zapłaconego przelewem ponad miesiąc temu Witam, zakupiłem w sklepie motoryzacyjnym artykuły do zamochodu za kwotę 570 zł płatność była przelewem ( posiadam potwierdzenie (...) czytaj dalej»

 • Wstawienie się na rozprawę... Witam Sprawa wygląda następująco, mniej więcej w Kwietniu Gdy jechałem z 2 kolegami za nauką jazdy która po wyjeździe z ronda jechała całe 30 km/h postanowiłem (...) czytaj dalej»

 • Nowy dach WITAM mam pytanie znajomy trudni sie dekarstwem firma jet opłacana ryczałtowo. Ale to nie o to chodzi jak piszą z rodzina na zdjęciu umówiłem sie z kuzynem ze zrobię mu dach chciałem (...) czytaj dalej»

 • Mandat za "zakłócanie" ciszy nocnej... Witam!! Mam taki problem, ostatnio wpadla do mnie kolezanka chciala pogadac, stalismy na 3 pietrze (mieszkam w bloku), bylo okolo 22.10 - 22.30. Rozmawialsmy sobie (...) czytaj dalej»

 • Zastraszanie, groźby Witam. Otóż zdarzyła się taka sytuacja, i nie wiem co robić... Szedłem z kuzynem i pewien chłopak wszedł na mnie z bara (specjalnie ) spytałem się o co mu chodzi, wyskoczyli (...) czytaj dalej»