Faktura na zakup materiałów budowlanych

Pytanie:

Czy jest dopuszczalne wystawienie faktury, która uwzględnia różnego typu materiały budowlane jako faktury z jedną pozycją opisaną jako zakup materiałów budowlanych dołączając do tej faktury specyfikację tych materiałów i czy jest konieczność dołączenia takiej specyfikacji?

Masz inne pytanie do prawnika?

11.7.2005

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Faktura na zakup materiałów budowlanych

Szczegółowe dane dotyczące określenia sprzedawanych towarów muszą być zawarte w fakturze. Zgodnie bowiem z treścią §12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. (Dz.U.2004.97.971) regulującego szczegółowe zasady wystawiania faktur, faktura dokumentująca sprzedaż musi zawierać między innymi dane dotyczące nazwy towaru, jednostkę miary i ilość sprzedawanych towarów oraz cenę jednostkową towaru netto.

Zważywszy, iż towarem jest każda pozycja określona w PKWiU, a nie materiały budowlane traktowane jako całość (towar będący przedmiotem sprzedaży), dane dotyczące wszystkich materiałów wyszczególnionych w specyfikacji muszą znaleźć się w fakturze.

Porady prawne
Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne