Podmioty zobowiązane do ewidencji kasą fiskalną

Pytanie:

Do kiedy usługi świadczone przez fryzjerów i kosmetyczki nie będą musiały być ewidencjonowane przy zastosowaniu kas rejestrujących?

Masz inne pytanie do prawnika?

28.1.2005

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Podmioty zobowiązane do ewidencji kasą fiskalną

Obowiązujące od 1 stycznia 2005 r. rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 273, poz. 2706) nie przedłużyło zwolnienia z obowiązku ewidencji za pomocą kas rejestrujących usług fryzjerskich i kosmetycznych (PKWiU 93.02). Zwolnienie nie traci jednak mocy od razu - zgodnie z § 2 pkt 1 rozporządzenia, czynności zwolnione do 31 grudnia 2004 r. z obowiązku ewidencji (których zwolnienie nie zostało przedłużone) zwalnia się z obowiązku ewidencji do dnia 30 kwietnia 2005 r. Oznacza to, że usługi świadczone przez fryzjerów i kosmetyczki powinny być ewidencjonowane za pomocą kas fiskalnych od dnia 1 maja 2005 r.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

31.3.2020 przez: wunderwafe