Podwyższenie kapitału przez aport a treść uchwała

Pytanie:

Zgromadzenie wspólników podjęło uchwałę o podniesieniu kapitału zakładowego. Część udziałów ma być objęta poprzez aport. Czy zgromadzenie wspólników musi powziąć uchwałę o przyjęciu aportu przez spółkę i wyszczególnić co wchodzi w skład aportu?

Masz inne pytanie do prawnika?

18.12.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Podwyższenie kapitału przez aport a treść uchwała

Zgodnie z art. 158 § 1 w zw. z art. 261 ksh, jeżeli wkładem do spółki w celu pokrycia udziału ma być w całości albo w części wkład niepieniężny (aport), uchwała w sprawie podwyższenia powinna szczegółowo określać przedmiot niniejszego wkładu oraz osobę wspólnika wnoszącego aport, jak również liczbę i wartość nominalną objętych w zamian udziałów.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne