Urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia

Pytanie:

Jestem nauczycielem z 10 letnim stażem. W marcu kończy mi się urlop macierzyński i wypoczynkowy. Po powrocie mam otrzymać niepełny etat. Czy od września mogę pójść na urlop zdrowotny?

Masz inne pytanie do prawnika?

10.3.2009

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia

Zgodnie z art. 73 Karty nauczyciela nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku. Ustawa jako jeden z warunków możliwości skorzystania z urlopu na poratowanie zdrowia wymaga zatrudnienia w pełnym wymiarze zajęć, a więc nauczyciel zatrudniony na część etatu nie spełnia tego wymagania. Jeżeli w chwili kiedy nauczyciel planowałby pójść na urlop dla poratowania zdrowia byłby zatrudniony na część etatu, nie mógłby skorzystać z tego urlopu. Jeżeli w sierpniu będzie Pani zatrudniona na część etatu, nie będzie Pani mogła skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia od miesiąca września.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: