Handlowano nielegalną biżuterią w sklepach

4.3.2009

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Pomorscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli biżuterię z nielegalnie naniesionymi znakami znanych firm. Bransolety, naszyjniki, kolczyki, łańcuszki i pierścionki ze złota oferowane było do sprzedaży w siedmiu sklepach jubilerskich na terenie Trójmiasta i okolic. Łącznie znaleziono 120 sztuk biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi o wartości przekraczającej 275 tys. zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami pionów PG z Gdańska, Gdyni, Sopotu, i Wejherowa zabezpieczyli wyroby ze złota o wartości ponad 275 tys. zł. Ponad 120 sztuk biżuterii w postaci złotych i srebrnych wyrobów jubilerskich, m.in. bransolety, pierścionki, łańcuszki, kolczyki i naszyjniki oznaczone były podrobionymi znakami towarowymi. Precjoza oferowane były do sprzedaży w siedmiu sklepach jubilerskich na terenie Trójmiasta i okolic.

Policjanci zebrali niezbędny materiał dowodowy pozwalający na wszczęcie postępowania z ustawy - prawo własności przemysłowej, przeciwko osobom, które mogły być zamieszane w ten proceder. 

Porady prawne

Źródło: www.policja.pl - Gdańsk, 3 marca 2009

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne