Alimenty na studiach a przekroczenie dochodu

Odpowiedzi w temacie (0)

AgataR123

18.3.2018

Witam. Moja sytuacja wygląda następująco. Mam 19 lat i w tym roku kończę szkole średnia i chcę wyjechać na studia na drugi koniec Polski. Moja mama dostaje z funduszu alimentacyjnego na mnie 500zl + drugie 500zl na moją siostre. Mój problem polega na dochodach mojej mamy z 2017 roku które będą sie liczyć przy składaniu wniosku we wrześniu o przyznanie świadczeń alimentacyjnych. Dochód zostanie znacznie przekroczony (mama zarabiala miesięcznie najmniej 2,7tys zł + 1tys zł alimentów). Od mamy nie dostanę ani złotówki będąc na studiach dlatego zależy mi na tym by dostać na siebie alimenty mimo jej dochodu. Czy jest to możliwe?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.8.2018

  Więcej miejsc na kierunkach lekarskich

  Kolejny raz Ministerstwo Zdrowia zwiększa liczbę miejsc na studiach medycznych. 19 lipca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie w tej sprawie. Zakłada ono, że w roku akademickim 2018/2019 limit miejsc (...)

 • 13.4.2019

  Odliczenie od dochodów wydatków na cele rehabilitacyjne dziecka

  3 kwietnia 2019 r. Trybunał Konstytucyjny ogłosił orzeczenie w sprawie skargi konstytucyjnej B. K. dotyczącej odliczenia od dochodów wydatków na cele rehabilitacyjne dziecka w PIT.

 • 21.2.2014

  Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  Fundusz alimentacyjny powstał by pomóc osobom, które nie mogą uzyskać alimentów od osób zobowiązanych (np. rodziców). Jeśli ojciec bądź matka, zobowiązani orzeczeniem (...)

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 18.10.2011

  Odliczenia od podstawy opodatkowania

  Podstawę opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych stanowi dochód pomniejszony o określone w przepisach odliczenia.