Błędy w aktach notarialnych

Odpowiedzi w temacie (0)

PinkMouse

24.3.2019

Witam. Sprawa jest dość skomplikowana. Będąc panną zakupiłam mieszkanie. Po kilku latach wyszłam za mąż i pojawiło się dziecko, z racji tego sprzedałam tamto mieszkanie a za uzyskaną kwotę kupiłam podobne metrażowo bliżej rodziców- w akcie notarialnym widniał wpis że pieniądze pochodzą z majątku odrębnego. Gdy pojawiło się kolejne dziecko moi rodzice postanowili zamienić się ze mną za mieszkania- przekazując mi większe ale spółdzielcze. W tym akcie notarialnym również jest wpis, że pieniądze pochodzą z majątku odrębnego. Po jakimś czasie spółdzielnia zaczęła przekształcać własność ze spółdzielczej na własność prywatną. Odbyło się podpisanie aktu u notariusza. Niestety nie było tam wpisu o odrębności a mój mąż został ujęty jako współwłaściciel. Wtedy nie zwróciłam uwagi na to. Po jakimś czasie udałam się do notariusza z zapytaniem dlaczego nie zostało to ujęte- powiedział że dostał takie informacje od spółdzielni. Natomiast w spółdzielni powiedzieli że jako że jesteśmy małżeństwem- dla nich to współwłasność. Mój związek się zaończył. Zrobiliśmy rozdzielność. Nie mieliśmy wtedy jednak rozwodu. Ponieważ nie stać mnie było samej utrzymać tak dużego mieszkania- sprzedałam je, oczywiście co za tym idzie mąż też musiał być przy sprzedaży. W tym akcie notarialnym widniało że nasze udziały we własności to 50/50 ..Tak jak wcześniej zapisała spółdzielnia. Mąż nie protestował bym pieniądze za sprzedaż wzięła ja - w końcu to zamiana z moimi rodzicami. Teraz, po rozwodzie, mąż domaga się bym zwróciła mu połowę wartości mieszkania. Co mogę zrobić? Czy sytuacja jest do końca beznadziejna i stracę wartość mieszkania z odrębności? Proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.9.2012

  Sprostowanie oczywistej omyłki w orzeczeniu

  Popełnione przez sąd błędy pisarskie lub rachunkowe, a także inne oczywiste omyłki podlegają sprostowaniu przez sąd z urzędu bądź na wniosek, także gdy występują w treści uzasadnienia. Jeśli (...)

 • 3.10.2016

  „Dowód z akt” w postępowaniu cywilnym

  Można zamknąć rozprawę również w wypadku, gdy ma być przeprowadzony jeszcze dowód przez sędziego wyznaczonego lub przez sąd wezwany albo gdy ma być przeprowadzony dowód (...)

 • 20.1.2019

  Koniec doręczeń notarialnych

  Nowelizacja ustawy o notariacie przewidziano uchylenie dwóch przepisów dotyczących możliwości dokonywania przez notariusza doręczeń w postępowaniu cywilnym.

 • 6.1.2005

  Od 30 czerwca 2004 r. mniej zapłacimy u notariusza

  No i mamy nowe stawki. Opisane wyżej rozporządzenie Minister Sprawiedliwości wydał 28 czerwca 2004 r., a zaczęło ono obowiązywać już 30 czerwca 2004 r. Rozporządzenie wskazuje oczywiście stawki (...)

 • 14.1.2013

  Zmiana płci w świetle prawa

  Zjawisko transseksualizmu (czyli silnego poczucia przynależności do płci przeciwnej niż wynikająca z widocznych cech budowy ciała) w Polsce jest ciągle bardzo kontrowersyjną kwestią. W doktrynie (...)