Forum prawne

Brak zapisu na ulotce reklamowej Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Szanowni Państwo,

Chcę skorzystać z oferty jednego z dostawców usług telekomunikacyjnych. Na ulotce reklamowej tej firmy podane są bardzo korzystne informacje np. 'Weź od nas Super Szybki Internet 100Mb/s a Telewizję Cyfrową dostaniesz za darmo".
Udałem się do biura firmy i przedstawiono mi cennik, w którym jak się okazuje Telewizja Cyfrowa jest płatna - kosztuje ok 59zł, a internet 39zł (pakiet usług98zł)
Na moje pytanie dlaczego w ulotce jest napisane, że telewizja jest za darmo Przedstawiciel Operatora powiedział, że oferują za 1 zł dekoder DVBT do odbioru tzw. bezpłatrnej ogólno dostępnej naziemnej telewizji cyfrowej. A usługa Telewizji Cyfrowej tego Operatora jest płatna i dodatkowo jest aktywacja 99zł.
Moją uwagę zwrócił jednak brak zapisu na ulotce reklamowej "Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art 66 par.1 Kodeksu Cywilnego". Przedstawiciel Operatora potwierdził, że drukarnia zapomniała dopisać ten zapis.
Czy w takim wypadku zapisy na ulotce nie powinny być ofertą handlową, tzn. czy nie powinienem domagać się od Operatora żeby sprzedał mi Internet za 39zł a Telwizję Cyfrową zaoferował za darmo i bez opłaty za aktywację?

2012.8.23 15:52:17

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Brak zapisu na ulotce reklamowej Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika