budowa balkonu drewnianego

Odpowiedzi w temacie (6)

rectime

26.3.2013

Witam , Mam taki problem , otóż nie dostałem zgody na budowę balkonu drewnianego, od ulicy dzieli mnie 4 metry , ale kobieta w urzędzie miasta powiedziała że nie ma mowy o tym żebym dostał pozwolenie.I tu moje pytanie czy mogę z nimi coś wygrać czy juz nie da się nic zrobić ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

elpasonaso

2013-03-26 13:06:55

Ale balkonu czy altany drewnianej, na jakiej wysokości ma być balkon i jego wymiary, i czy to ma być do kamienicy, domu jedno rodzinnego lub wielorodzinnego czy bloku. Za malo infomracji pan podał.

mrozowskim

2013-03-26 15:00:41

Jak Pan będzie słuchał urzędników, to będzie Pan w zimie w sandałach chodził. Jeśli nie ma możliwości uzyskania pozwolenia, to urzędnik powinien podać Panu podstawę prawną. Oni dużo kłapią, żeby się pozbyć problemu, bo zazwyczaj nie mają pojęcia o przepisach, a brak wiedzy nadrabiają arogancją. Powinien Pan zapytać o sprawę architekta, który sprawdzi możliwości wystąpienia o pozwolenie.

rectime

2013-03-26 18:45:35

Witam , Dziękuję za szybką odpowiedż , dom jednorodzinny na parterze jest lokal użytkowy, balkon planowałem na wysokości 3m i szerokości 1,5m. urzędnicy mówią że ten dom według nowych przepisów stoi bezprawnie i jego działka już wychodzi na chodnik. Ale ja się z tym nie mogę pogodzić ponieważ do ogrodzenia jest prawie cztery metry więc dlaczego nie mogę zrobić małego drewnianego balkonu ?Czy da się coś zrobić ? Z góry dzięki za info.

mrozowskim

2013-03-26 19:15:51

Przepraszam, że się tak dosadnie wypowiem, ale jak słyszę takie pierdolenie niedouczonych urzędasów, że dom według nowych przepisów stoi bezprawnie, to zastanawiam się za co my tym debilom płacimy. Skoro dom stoi, to znaczy, że był wybudowany zgodnie z przepisami, które obowiązywały w chwili, kiedy było wydawanie pozwolenie na budowę. Zmiana przepisów nie czyni z tego samowoli budowlanej, bo prawo nie może działać wstecz. Ta co Pan pisze jeszcze bardziej utwierdza mnie w przeświadczeniu, że urzędnikom nie wolno ufać za grosz. Ja nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu na pytanie, czy można budować balkon. Być może taki dostawiony drewniany balkon można zadeklarować jako wiatę na drewno do kominka i wtedy nie trzeba pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłoszenie zamiaru postawienia wiaty, a że po dachu wiaty będzie można chodzić, to już całkiem odrębny temat. Musi Pan porozmawiać z kimś, kto się zna na prawie budowlanym. Z całą pewnością nie są to nasi niekompetentni urzędnicy.

staszekl

2013-03-27 21:45:46

Prawo budowlane i warunki jakim odpowiadać winny budynki się kłania odpisującym gdyz stanowi , że odległość budynku z otworami (drzwi ,okno) (a tu najbardziej wysunięta część w tym przypadku balkon) od sąsiedniej działki - granicy musi wynosić 4 m (Warunkowo za zgodą sąsiada mniej ale nie będę się rozpisywał )

Halka

2018-03-18 14:57:14

Witam mam pytania ,czy muszę od nowa ubiegac się o pozwolenie balkonu drewnianego ,dwa lata dostałam zgodę ale brak środkow i czy muszę miec pozwolenie sąsiadow na pozwolenie balkonu ,jest to kamienica .Dziękuje za odpowiedz.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.8.2018

  Polskie Domy Drewniane zaczną działać już wkrótce

  Zmiany w Prawie ochrony środowiska przewidują utworzenie spółki Polskie Domy Drewniane (PDD), która będzie wspierać budownictwo mieszkaniowe w Polsce przy wykorzystaniu technologii energooszczędnego (...)

 • 20.10.2017

  Więcej pieniędzy na budowę Muzeum Historii Polski

  Zwiększenie budżetu na budowę Muzeum Historii Polski z 310 do 659 mln zł oraz wydłużenie terminu budowy do 2020 r. – takie zmiany wprowadza nowelizacja uchwały w sprawie ustanowienia programu (...)

 • 26.11.2017

  Konsultuj dofinansowanie energooszczędnych domów drewnianych

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przedstawił do konsultacji projekt programu priorytetowego Część 7) „Poprawa, jakości powietrza. Dofinansowanie energooszczędnych domów (...)

 • 12.10.2016

  Kiedy można budować w granicy ?

  Zasady budowania w granicach nieruchomości reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (...)

 • 30.12.2017

  Sieć badawcza „Łukasiewicz” coraz bliżej!

  Głównym celem Sieci badawczej „Łukasiewicz” jest budowa zaplecza naukowego do realizacji strategicznych programów rządowych. Sieć ma stanowić pomost między nauką a (...)