Ciągła praca w sobotę

Odpowiedzi w temacie (0)

Xarel

16.11.2018

Witam, mam pytanie odnośnie zmuszania pracownika do pracy w sobotę. Wiem, że pracodawca ma do tego prawo ale wtedy musi albo oddać dzień wolny albo zapłacić za dany dzień. Moje pytanie brzmi czy pracodawca ma prawo do tego by ciągle w każdą sobotę zmuszać do pracy i tylko i wyłącznie płacić a nie oddawać inny dzień wolny? Pracodawca również zaczyna kombinować żeby w każdą sobotę ktoś był ale żebyśmy się zmieniali, np. W tą sobotę 1 osoba w 2 sobotę inna i w 3 znowu ta 1 osoba i tak dalej. Z tego co wiem ma prawo zmusić jeżeli występują tzw. "szczególne potrzeby pracodawcy" ale czy one nie muszą być czasem nagłe i nieprzewidziane żeby miały moc prawną? A nie zaplanowane na np. miesiąc czy tydzień wcześniej? Pozdrawiam i proszę o poradę :)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 3.7.2008

  3 maja i 1 listopada - dodatkowe dni wolne?

  Kodeks pracy nakazuje, aby tydzień pracy miał w tzw. okresie rozliczeniowym (podstawowy to 4 miesiące) przeciętnie 40 godzin. Zasadą jest też, że tydzień pracy składa się z 5 dni i 8 godzinnego (...)

 • 27.5.2017

  Bazy ofert pracy dla nauczycieli

  W okresie wprowadzania nowego ustroju szkolnego ustawodawca zobowiązał dyrektorów szkół do zamieszczania informacji o wolnych stanowiskach pracy na stronach internetowych kuratoriów (...)

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 5.1.2006

  Ochrona młodzieży w miejscu pracy (według dyrektywy UE)

  Porada przedstawia zagadnienie pracy młodzieży w Unii Europejskiej, kwestię zakazu pracy dzieci oraz warunki pracy młodocianych na podstawie dyrektywy o ochronie młodzieży w miejscu pracy. Państwa (...)

 • 8.2.2018

  Kto będzie mógł handlować w niedziele?

  Nowe prawo wprowadza zakaz handlu w niedziele etapami, a także przewiduje cały szereg wyłączeń: i co do dni, i co do branż, w których działalność jest prowadzona. Zgodnie z zapisami ustawy, (...)