Co mogę zrobić z zaległością w ZUS ...

Odpowiedzi w temacie (0)

mtrhat

21.9.2017

Witam proszę o poradę związaną z moim przypadkiem. Prowadziłem od 2008 do 2014 roku działalność gospodarczą która z czasem przestała przynosić dochód w związku z tym powstało duże zadłużenie z tytułu nie zapłaconych składek (z odsetkami około 11 tys). Przez ostatnie 3 lata udało mi się tą zaległość zmniejszyć do łącznej kwoty ok 3,5 tys. (Fus ok 700/Fuz 1800 / fp 870). Czy mogę w obecnej sytuacji ubiegać się o rozłożenie na raty pozostałej kwoty lub jej umorzenie ? Zamierzam podjąć pracę na etacie i nie chciałbym aby ZUS od razu zajął mi pensję ... Proszę o pomoc bo ta sprawa ciągnie się latami i już nie mam na to siły zrobiłem wszystko co w mojej mocy aby w swojej rzeczywistości finansowej zmniejszać to zadłużenie. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.6.2012

  Odsetki od zaległości podatkowej

  Problematyka terminu zapłaty podatku wiąże się z dwojakiego rodzaju zagadniami. Pierwsze z nich dotyczy terminu w którym podatek powinien być zapłacony przez podatnika, natomiast drugie ustalenia (...)

 • 11.12.2017

  Nowy, stary rząd

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów. Powołał też członków Rady Ministrów. Prezydent odebrał również (...)

 • 6.11.2018

  Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  Każdy, kto wyjeżdża za granicę na dłużej niż 6 miesięcy bądź planuje na stałe wyjechać z Polski, musi zgłosić swój wyjazd najpóźniej w dniu, w którym opuszcza kraj. (...)

 • 16.3.2017

  Kurator dla nieznanego z miejsca pobytu

  Wskazanie adresu zamieszkania pozwanego jest niezbędnym elementem pozwu. Jednakże przecież nie zawsze mamy możliwość wskazania tego adresu, z uwagi na okoliczność, iż go nie znamy i nie mamy możliwości (...)

 • 24.1.2019

  ZUS wysyła PIT-y

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ok. 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ubezpieczeń społecznych.