e-prawnik.pl Porady prawne

co napisać w reklamacji?

Odpowiedzi w temacie ()

staniszek

14.6.2011

Co trzeba uwzględnić w reklamacji, aby mi ją przyjęli?
Jak poprawnie napisać takie pismo?

Pozdr.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kukul

2011-06-16 10:21:24

krok 1
W pierwszym wierszu reklamacji umieść informacje  dotyczące daty i miejsca złożenia reklamacji (tak jak w każdym piśmie formalnym).
krok 2
W lewym górnym rogu podaj swoje dane (imię, nazwisko, adres, numer telefonu).
krok 3
Na środku napisz nagłówek „Reklamacja towaru/usługi”.
krok 4
Opisz produkt, którego dotyczy reklamacja (nazwa, cena, data nabycia, numer paragonu lub innego dowodu zakupu). Pamiętaj, żeby dowód zakupu dołączyć do reklamacji.
krok 5
Opisz, dlaczego dany produkt/usługa  nie spełnił twoich oczekiwań.
krok 6
Napisz, kiedy ujawniła się wada (pamiętaj, że od tego czasu nie mogły minąć 2 miesiące).
krok 7
Opisz, czego oczekujesz od sprzedawcy. Możesz wybrać wymianę towaru na nowy lub jego nieodpłatną naprawę. Zwrotu pieniędzy  możesz zażądać tylko wtedy, gdy ani naprawa, ani wymiana nie są możliwe lub gdy sprzedawca nie dotrzyma terminu realizacji reklamacji.
krok 8
Złóż własnoręczny podpis.
krok 9
Pozostaw miejsce na potwierdzenie otrzymania reklamacji przez sprzedawcę.

Mlemington

2020-02-03 16:18:51

Ogólnie jest masa wzorów w internecie jak napisać reklamację, samo znalezienie wzoru to nie problem, ale na podstawie kilku ostatnich reklamacji jakie składałem, głównie na droższe buty, okazało się dość przydatne dodanie do wniosku reklamacyjnego opinii rzeczoznawcy. Ostatnie dwa razy używałem Rzeczoznawcy Maj i obie reklamacje zostały rozpatrzone pozytywnie, więc, jeśli o mnie chodzi, musowo trzeba dodać też opinię rzeczoznawcy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć i pękać mimo (...) czytaj dalej»

 • Reklamacja butow - odmowa Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja oczywiscie zostala przyjeta. (...) czytaj dalej»

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...) czytaj dalej»

 • Reklamacja Zlozylem u sprzedawcy wniosek (zgloszenie reklamacyjne) o zwrot gotowki, lub wymiany towaru (sprzet AGD) na nowy wolny od wad. Minelo 3 tygodnie bez odzewu z ich strony. Czy tylko na podstawie (...) czytaj dalej»

 • Ratunku Kruk ściga PILNE Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką opłat. Cyfra została podłączona (...) czytaj dalej»

 • Reklamacja obuwia Nike... odrzucenie reklamacji Pod koniec lipca kupiłem buty firmy Nike (w sklepie Nike w Silesia City Center). Po 3/4 miesiącach zaczęły się na nich robić pęcherze i odchodzić (...) czytaj dalej»

 • gdzie można złożyć skargę na prac, obsługi w orange?? gdzie można złożyć skargę na prac, obsługi w orange?? gdzie mogę złożyć skargę na pracownika orange? matolek00 jak napisać zażalenie (...) czytaj dalej»

 • Presco atakuje!!! co robić? Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" i sam nie wiem co mam (...) czytaj dalej»

 • jak napisać odwołanie do reklamacji w sprawie obuwia jak napisać odwołanie do reklamacji w sprawie obuwia Odwołanie pisze się jako normalne pismo do działu reklamacji danej firmy, można zarzucić (...) czytaj dalej»

 • reklamacja obuwia W dniu 18.08.09 kupiłam klapki,wierzch-typu japonki, za 150zł,w jednym ze sklepów w Przemyślu (nie wiem czy mogę podać nazwę sklepu).Następnego dnia podczas chodzenia poodklejały (...) czytaj dalej»

 • Reklamacja telefonu kom. Kupiłam telefon komórkowy 9 stycznia 2004 r.po tygodniu okazało sie ze telefon posiada kilka wad (nie miały w tym czasie mijsca żadne uszkodzenia techniczne).odniosłam telefon (...) czytaj dalej»

 • intrum justitia - pilne Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, odpowiedziałem że tak, (...) czytaj dalej»

 • buty GO-SPORT Witam. Jeśi już był taki wątek to z góry przepraszam, lecz właśnie się zarejestrowałem. Kupiłem buty około 5 miesięcy temu, sklep udzielił 2 letniej gwarancji, natomiast już (...) czytaj dalej»

 • Prawa lokatorów. Witam. Mam pewien problem. Otóż wynajmujemy z mężem domek jednorodzinny, który stoi na posesji razem z domem włascicielki. Od pewnego czasu niepokoiły nas spore rachunki za prąd, (...) czytaj dalej»

 • Reklamacja telefonu po raz 6!!! Ponad 3 tygodnie temu po raz 5-ty oddałam do reklamacji telefon komórkowy, w którym za każdym razem pojawia się ta sama wada (brak dzwonka telefonu, kiedy ktoś dzwoni (...) czytaj dalej»