Czy w tym przypadku wypłata renty rodzinnej zostanie wstrzymana?

Odpowiedzi w temacie (0)

Ayla94

14.1.2020

W lipcu 2019 ukończyłam 25 lat. Z uwagi na to, że byłam wtedy po ostatnim zdanym egzaminie na IV roku renta rodzinna po zmarłym rodzicu została mi przedłużona do czerwca 2020. Niestety obecnie prawdopodobnie będę zmuszona do skorzystania z urlopu dziekańskiego z powodu kłopotów zdrowotnych Moje pytanie jest takie: czy wypłata renty zostanie wstrzymana z powodu konieczności powtórzenia ostatniego roku? Nie tracę statusu studenta. Najbardziej zależy mi na ubezpieczeniu zdrowotnym, ponieważ to z tytułu pobierania renty jestem ubezpieczona za darmo.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • Kto otrzyma jednorazowe świadczenie pieniężne?

  W maju 2019 r. , na podstawie ustawy z 4 kwietnia 2019 r., ZUS wypłaci jednorazowe świadczenie pieniężne emerytom, rencistom oraz innym osobom, którym wypłaca świadczenia określone w tej (...)

 • Od 16 września 2004 r. rzadsze podwyżki dla emerytów i rencistów

  Od 16 września 2004 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Ma ona duże znaczenia dla wszystkich tych, którzy już pobierają emerytury i renty. Nie będzie już corocznej (...)

 • Dla kogo renta rodzinna?

  Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny po osobie, która w chwili śmierci miała prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy oraz po osobie ubezpieczonej, która (...)

NA SKÓTY