e-prawnik.pl Porady prawne

Działka rolna. Parking

Odpowiedzi w temacie ()

Domindomin

2.9.2022

Witam serdecznie. Proszę o pomoc,poradę. Zakupiłem działkę na obrzeżach miasta o powierzchni 1860m2 z oznaczeniem RZ "Łąki, użytki zielone, zieleń nieurządzona" W mpzp mam napisane: - obiekty magazynowe i gospodarcze związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego lub sadowniczego o powierzchni użytków w zwartym kompleksie co najmniej 1 ha. - drogi gospodarcze - ścieżki rowerowe - sieci, obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej - zieleń niska i wysoka - zalesienia - stawy hodowlane związane z prowadzeniem działalności rolniczej na działkach o powierzchni  nie mniejszej niż 0,5 ha oraz obiekty gospodarcze do obsługi tych stawów o powierzchni zabudowy do 25m2. Działkę kupiłem z żoną, żadno z nas nie jest rolnikiem. Na działce jest ok 30 dużych drzew co nas zauroczyło . Mam pewien pomysł na tą działke ale magluję przepisy i nie wiem jak zacząć i co mogę. A mianowicie chciałbym tą działke ogrodzić i część jej zagospodarować jako wypoczynkową czyli altanka lub przyczepa do tego miejsce na ognisko, huśtawki itp. Fajne byłoby też oczko wodne. Resztę działki chciałbym przeznaczyć na parking do 10 pojazdów( bez pozwoleń) chodzi mi tu o przyczepy kempingowe które ludzie trzymają na parkingach wybrukowanych. W związku z tym nasuwają się takie pytania: Czy parking i dojazd do niego mogę utwardzić i jak to prawnie załatwić Czy pojazdem jest też przyczepa kempingowa Czy ewentualni klienci parkingu mogą korzystać z reszty mojej działki( zachęcił bym miejscem na ognisko, huśtawką itp) Czy jest jakaś opcja postawienia domku drewnianego czy tylko przyczepa zarejstrowana i opłacona wchodzi w grę oraz jakiś blaszak gospodarczy na narzędzia aby utrzymać parking w jakimś porządku. Wiem że kokosów z takiego parkingu nie będzie ale każdy grosz jest dobry. Ewentualnie co mógłbym jeszcze podziałać aby móc coś tam postawić, wybudować ,zarobić, posadzić? Proszę o jakieś porady. Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Działka Witam podobnie jak połowa nas mam ten sam problem Gdyż planuje zakupić dzialke chyba to jest rolna z tąd moje pytanie w mpzp jest napisane ze działka stanowi tereny jednorodzinnej zabudowy (...) czytaj dalej»

 • Działka Witam, chcę kupić siedlisko o powierzchni ok 0,7 ha z zabudowaniami: domek mieszkalny i 2 budynki gospodarcze. Nie jestem rolnikiem i chciałbym zbudować tam dom ok. 120 mkw. Czy mogę zburzyć (...) czytaj dalej»

 • Parking firmowy na sąsiedniej działce ? Parking firmowy na sąsiedniej działce ? Witam mam pytanie czy można utworzyć parking firmowy pod dzierżawę na działce budowlanej sąsiedniej (działka jest (...) czytaj dalej»

 • Działka rolna - budowa domku Witam. Posiadam działke którą przepisał na mnie zmarły ojciec. Działka rolna, ale z podpietą kanalizacją, bo szwagier ojca to zrobił dla nas trocę na lewo, podobnie (...) czytaj dalej»

 • Działka rolna Mam problem z przeksztalceniem dzialki rolnej na budowlaną.Złozyłam do wójta wniosek o warunki zabudowy i odrzucił mi ,powołując się na to iż moja działka graniczy ze stawem, który (...) czytaj dalej»

 • działka rolna Witam, mamy otrzymać działkę rolną, problem polega na tym że ma być to ok 8-10 arów. Chcielibyśmy tam wybudować domek. Co powinniśmy zrobić (coś słyszałem o konieczności posiadania (...) czytaj dalej»

 • Działka rolna a budowa Witam, Moi rodzice posiadają działkę rolną (po dziadkach), którą chcą mi przepisać w darowiźnie. Działka na powierzchnię 24 ary. Według planu zagospodarowania (2009-2019) (...) czytaj dalej»

 • Działka rolna jak odzyskać po przetargu gminnym? Dzień dobry , proszę o dodanie postu anonimowo : " Witam Mam problemy z działka rolna która została oddana w moje użytkowanie bez jakichkolwiek (...) czytaj dalej»

 • Podatek od nieruchomości - parking Witam posiadam działkę inwestycyjną w łodzi wielkość około 3000m2,działka ta na dany moment ma status rolnej , chciałem otworzyć na tej działce płatny parking (...) czytaj dalej»

 • spadek-działka Mam testament,w którym babcia przepisała na mnie wszystko to co posiadała.Testamet nie został jeszcze uprawomocniony w sądzie.W gruncie rzeczy chodzi o działkę rolna która znajduje (...) czytaj dalej»

 • przekształcenie działki rolnej w budowlaną witam, czy jeśli w gminie plan zagospodarowania przestrzennego stracił już ważność, a ja chcę przekształcić działkę rolna w budowlana to czy będą (...) czytaj dalej»

 • Działka rolna z warunkami zabudowy Witam! Mam takie bardzo krótkie pytanie. może ktoś z Was miał podobny problem. Otrzymałem działkę w spadku po dziadkach. jest to działka rolna z warunkiem (...) czytaj dalej»

 • Trzy lata temu przekazałem nieruchomość wraz z działka rolna aktem notarialnym w formie darowizny Trzy lata temu przekazałem nieruchomość wraz z działka rolna aktem notarialnym w formie darowizny (...) czytaj dalej»

 • Podział nieruchomości Czy na podział nieruchomości wspólnej we wspólnocie mieszkaniowej potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli, czy wystarczy uchwała większości? Co z ksiegami wieczystymi, (...) czytaj dalej»

 • Działka rolna - Co mogę? Witam w zeszłym roku dostałem od rodziny działkę rolną, pięknie położoną w beskidach, chciałem przekwalifikować ją na działkę rekreacyjną lub budowlaną lecz w (...) czytaj dalej»