e-prawnik.pl Porady prawne

emerytura

Odpowiedzi w temacie ()

aria4

28.2.2023

Witam Nurtuje mnie jedno pytanie,na które prosiłabym aby mnie oświecić Pięć lat temu przeszłam na emeryturę i wówczas pracowałam.W związku z tym musiałam się zwolnić na 1 dzień.Przyznano mi emeryturę niską ponieważ nie miałam odpowiedniego kapitału początkowego ,jak mówiono ,aby otrzymać najniższą emeryturę . Ale miałam 20 lat pracy. Czy to bylo zgodne z prawem skoro po 3latach od tego dnia zwolnienia nie nazbierałam wiele kapitału a jednak po skończeniu pracy przyznano mi najniższą emeryturę.. bardzo będę wdzięczna za odpowiedź Magda

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Odmowa przyznania renty- co dalej? Witam Moja mama miała wylew w sierpniu 2009 roku, miała sparaliżowaną prawą stronę i do tej pory nie ma sprawnej do końca prawej ręki. Z opinii lekarzy wynika, (...) czytaj dalej»

  • Emerytura W maju 2011r skończylam 55 lat i mam przepracowane lacznie 34 lata skladkowe.od 18.07.1988r do chwili obecnej pracuje na pkp.Posiadam zaswiadczenie o pracy w szczegolnych warunkach od dnia 18.07.1988 (...) czytaj dalej»

  • Emerytura Witam mam 59 lat. Składki ubezpieczeniowe mam na 22 lata. dowiedziałam się, żę mogę przejść na emeryturę z tytułu pomocy w gospodarstwie rodziców.Przez kilka lat byłam wymeldowana (...) czytaj dalej»

  • Emerytura-2011 Witam Czy nic się nie zmieniło w kwestii emertów, kórzy postanowili dalej pracować dalej maja obowiązek zwolnienia sie z pracy?Z góry dziekuję za wszelkie informacje (...) czytaj dalej»

  • emerytura Witam mam takie pytanie pracuje od wielu lat w jedenj firmie juz niedaleko do emerytury mamy ciężka sytuacje teraz w firmie i boję się żę mogą mnie zwonić czy przysługuje jakaś ochorona (...) czytaj dalej»