Handel rzeczami używanymi

Odpowiedzi w temacie (2)

MarekZegarek23

8.3.2018

Witam Chciałbym założyć sklep internetowy z rowerami/częściami rowerowymi i może w przyszłości dorzucić do tego serwis i wynająć lokał stacjonarnie.Części i rowery kupowałbym na giełdach/okazje jak ktoś chce się czegoś pozbyć, ewentualnie rzeczy uszkodzone naprawiać i sprzedawać. Mógłby ktoś rzeczowo wytłumaczyć w jaki sposób muszę się rozliczać z wyżej wymienionych usług i sprzedaży. Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

accusator

2018-03-15 17:10:37

Witam. Jeżeli coś kupujesz a później sprzedajesz to odpada podatek ryczał. Pozostaje ci podatek dochodowy. W twoim przypadku zasady ogólne. PIT 36. Co do VATu. To wejdziesz w niego po przekroczeniu 200 tys sprzedazy-przychodu. Ale to sie liczy proporcjonalnie do kazdego miesiaca. Jest marzec 2018r to nie masz juz 200 tys tylko mniej. Pozostalo ci 149 tys. Po przekroczeniu 20 tys wchodzi przychodu wchodzi obowiazek kasy rejestrujacej. Dlatego najlepiej i tak od poczatku miec kase rejestrujacą. Jak nie jestes w VAT-cie to osobą wydajesz paragon lub dowód sprzedazy a firma tzw. fakture bez vatu( zwolniana z VAT.) Są specjalne druki lub programy do wystawiania takich faktur. Musi byc w nich napisane ze sprzedaz zwolniona jest z VAT.-tak prostymi słowami ci piszę. Ten limit VAT-u jest co rok. W tym jest 200 tys(obecnie 149 tys). Dokumnetacje mozesz prowadzic sam lub zlecic biurowi.

accusator

2018-03-15 17:12:40

Ten limit vatu jest co rok. Od nowego roku znów obowiązuje w pełnej wysokosci.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.1.2014

  VAT 2014 r. Towary używane

  Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami dostawa towarów używanych była zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług pod warunkiem że w stosunku do tych towarów nie przysługiwało (...)

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)

 • 24.4.2017

  Podatek od darowizny - Jaki podatek należy zapłacić od darowizny?

  Obowiązkowi podatkowemu w podatku od spadków i darowizn podlegają osoby otrzymujące darowiznę, której wysokość przekracza kwotę wolną od podatku. Jeżeli nabycie własności rzeczy (...)

 • 22.3.2017

  Rząd za zakazem handlu w niedziele, ale z wyjątkami!

  Tematem posiedzenia Rady Ministrów 21 marca 2017 r. był m.in. obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Rząd pozytywnie zaopiniował tę propozycję, przekazując (...)

 • 15.1.2018

  Więcej towarów objętych podstawową stawką VAT

  19 stycznia br. wejdzie w życie ustawa z dnia 14 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Podstawową stawką podatku – 22%, a do końca 2018 r. (...)