e-prawnik.pl Porady prawne

jak zabronić widzenia z dzieckiem

Odpowiedzi w temacie ()

kasia 119

12.7.2011

Sąd zezwolił byłemu męzowi na widywanie się raz na 2 tyg z dziećmi. W pewnym momencie były mąż zniknął nagle na 3 lata, nic nie dawal znaku życia, nie interesowal sie dziecmi. Teraz nagle wrocil i chce sie widywac. Ale dzieci nie chcą, bo jest dla nich obcy nie pamietają go. Czy sąd może zakazać mu wizyt?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

tamara40

2011-07-13 14:22:16

Wizyt z dzieckiem nie można zabronić, nawet w przypadku odebranych praw rodzicielskich.

kami29

2011-07-13 14:24:08

Można złożyć do sądu wniosek o zmiane widzeń z dziećmi w zmiązku z nowymi okolicznościami, równierz można zlecić badania w RODK i przedstawić w sądzie. 

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM WIDUJE SIĘ CODZIENNIE W MIEJSCU (...) czytaj dalej»

 • Widzenie dziecka z ojcem i jego partnerką Jestem już po pierwszej sprawie,druga za tydzień ze swiadkiemNasze małżeństwo rozpadło sie przez teraźnejszą kobiete mojego byłego męża,mamy małą (...) czytaj dalej»

 • widzenia z dzieckiem Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną i bardzo bardzo niepunktualną(do (...) czytaj dalej»

 • Widzenia ojca z dzieckiem. Mój mąż zostawił mnie z 3 miesięcznym dzieckiem. Teraz wniósł o rozwód i domaga się widzeń z dzieckiem. Ja mu widzeń nie bronię ale nie pozwalam aby zabierał dziecko (...) czytaj dalej»

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie sami (...) czytaj dalej»

 • pozew o podwyższenie alimentów a nowa rodzina Witam Parę dni temu mąż dostał pozwe o podwyzszenie alimentów z 500zl do 1500zl. Maż ma 3,5 letnią córkę z byłą żoną, na która (...) czytaj dalej»

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy razem, ale (...) czytaj dalej»

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!! Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie (...) czytaj dalej»

 • Rozliczenie otrzymywanych alimentów Witam wszystkich. Od niedawna jestem ojcem płacącym alimenty. Czytam posty na tym forum i zastanawiam się nad jedną rzeczą. Moja jeszcze żona( wystąpiłem właśnie (...) czytaj dalej»

 • Przeprowadzka ojca z dzieckiem do innego miasta a kontakty Mój partner ma syna z poprzedniego nieformalnego związku. Matka chłopca ma prawa ograniczone jedynie do współdecydowania o wyborze szkoły, (...) czytaj dalej»

 • Żona zabrania widywać córke Dzindobry wszystkim chciałem prosic o porade jakś podpowiedż co mam robić ?.Od 7 lat jestem żonaty lecz od 2 miesiecy nie mieszkamy razem żona zabarała ze soba corke (...) czytaj dalej»

 • Badania w RODK Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. Trwały prawie pięć godzin! Każdy (...) czytaj dalej»

 • Prawo rodzicielskie Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal mi racje i zabral mu wladze (...) czytaj dalej»

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal (...) czytaj dalej»

 • Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam 700, ale jak (...) czytaj dalej»