Jednoosobowa działalność gospodarcza (Czechy)

Odpowiedzi w temacie (0)

Emer99

15.4.2019

Witam, pracuje jako agent nieruchomości. Na ten moment jestem zatrudniony na umowę o pracę. Jednak planuje zmienić formę zatrudnienia na umowę o współpracę(samozatrudnienie) z biurem nieruchomości. Wiąże się to z konieczność założenia działalności gospodarczej. Czy jest możliwości założenia takiej działalności w Czechach a współpraca z Polskim biurem nieruchomości? Płaca odbywa się na postawie prowizji od sprzedaży-wynajmu nieruchomości. Konieczne jest wystawianie faktur. Gdzie można udać się po poradę prawną i uzyskać satysfakcjonujące odpowiedzi ? Szukam sprawdzonego prawnika i doradcy podatkowego w tej kwestii. Za wszystkie informacje i wskazówki będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • 16.7.2017

  Koncesja - Jakiego rodzaju działalność gospodarcza wymaga koncesji?

  Swoboda prowadzenia działalności gospodarczej stanowi konstytucyjną zasadę w prawie polskim. Wyjątkiem od tej zasady jest obowiązek uzyskania koncesji przed podjęciem działalności gospodarczej. (...)

 • 1.4.2015

  Jednoosobowa spółka z o.o.

  Kodeks spółek handlowych zawiera definicję spółki jednoosobowej jest nią spółka kapitałowa, której wszystkie udziały albo akcje należą do jednego wspólnika albo (...)

 • 9.6.2018

  Zawieszenie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców wpisanych do CEIDG

  Od 30 kwietnia 2018 r. każdy przedsiębiorca wpisany do CEIDG ma możliwość zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej bezterminowo lub też na dowolny wskazany okres. 

 • 31.12.2012

  Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  Często pojawia się pytanie czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż nieruchomości na licytacji komorniczej. Niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie powyższych (...)