Konto z matką i brak możliwości wypłaty

Odpowiedzi w temacie (0)

Jestemmama

14.12.2017

Witam. Z moim partnerem spodziewamy się dziecka i w poszukiwaniu naszego gniazdka okazało sie, że to nie będzie takie łatwe...W spadku po babci odziedziczył spory majątek, który jest na koncie wspólnym z jego matką, a tu zaczyna się problem... W banku by wypłacić duża kwotę taką jak potrzebujemy na zakup mieszkania musi być potwierdzenie wypłaty przez jego matkę, która jak wspominałam nie ma zamiaru tego zrobić, a do tego nikt nie wie gdzie sie znajduję, ponieważ opuściła swoje mieszkanie. Pieniądze są jego własnością, ale przy zakładaniu konta gdzie ich relację były dobre, ona w trosce o przyszłość syna postanowiła konto założyć wspólne. Co możemy zrobić gdzie się z tym udać by odzyskać należność partnera? Kolejnym problemeem jest fakt, że chcę go wymeldować z mieszkania rodzinnego. Partner rok temu z powodu bezpodstawnych oskarżeń opuścił mieszkanie zatrzymując się chwilowo u swoich dziadków (zostawiając w domu rodzinnym większość swoich rzeczy, a w tym dokumenty) Z domyśleń spodziewamy się, że zależy jej na sprzedaży tego domu, więc dlatego potrzebuję do tego wymeldować swojego syna. Jesteśmy młoda parą, która nie wie co robić i gdzie zacząć działać... Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.1.2018

  Odliczenie wpłat na IKZE w PIT

  Osoby, które w roku podatkowym 2017 dokonywały wpłat na IKZE (indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego), mogą odliczać poniesione przez siebie wydatki od uzyskanego dochodu.

 • 8.6.2015

  Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  Umowa o zakazie konkurencji może być zawarta w treści samej umowy o pracę jak również w osobnym dokumencie.

 • 4.10.2018

  Jak wypłacać wynagrodzenie pracownikowi od 2019 roku?

  Zatrudniający pracowników i płacący im pensję w gotówce muszą od 1 stycznia 2019 zmienić sposób wypłaty wynagrodzenia. Podstawową formą będzie wypłata na konto bankowe pracownika. (...)

 • 10.11.2015

  Wynagrodzenie do rąk drugiego małżonka

  Zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 583 – dalej k.r.o.), jeżeli jeden z małżonków pozostający we wspólnym (...)

 • 27.7.2017

  Zmiany w pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi

  Ustawa o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi umożliwi przyjmowanie przez banki kredytujące w 2017 r. i 2018 r. wniosków o dofinansowanie wkładu (...)