kupno mieszkania pod wynajem

Odpowiedzi w temacie (2)

dagmara28

21.7.2011

Witam, mam takie pytanie jak w obecnej chwili w świetle prawa wygląda kupno mieszkania pod wynajem? czy prawo narzuca jakiś dodatkowy podatek na wynajem, albo kupno pod taki cel? Albo inne \"haczyki\" ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

tola33

2011-07-22 12:06:16

jak narazie taka inwestycja jest dobra, ceny mieszkań na rynku wtórnym spadają, a podatek od najmu na ryczałcie 8,5%

agapi9

2011-07-22 12:07:18

"jak narazie"? Coś ma się zmienic w przyszłości? 

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

 • „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

 • Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • Rząd pomoże wynajmować mieszkanie

  Od nowego roku ruszy system dopłat do czynszu dla najemców nowych mieszkań i mieszkań na obszarach poddanych rewitalizacji. Dopłaty otrzymają osoby spełniające kryteria dochodowe zapisane (...)

 • Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)

NA SKÓTY