L4, umowa o dzieło a becikowe

Odpowiedzi w temacie (0)

Mantequilla

17.11.2018

Dzień dobry, Mam trochę zagmatwaną sytuację, ale może ktoś z Was będzie w stanie pomóc Jestem zatrudniona na umowę o pracę na pełen etat (praca biurowa). Rok temu w czerwcu zaszłam w ciążę i w związku z pewnymi komplikacjami od połowy sierpnia przebywałam na L4. Jednocześnie byłam zatrudniona na umowie o dzieło - praca polegała na prowadzeniu zajęć na uczelni wyższej w bardzo niewielkim wymiarze godzin. Umowa kończyła się w ostatnim dniu września - chociaż zajęcia oczywiście skończyły się w czerwcu, a ostatnie wynagrodzenie z tytułu tej umowy otrzymałam na końcu lipca. Poza tym będąc już na L4, we wrześniu musiałam zorganizować dwie poprawy dla studentów - trwały mniej niż godzinę i za nie już żadnego wynagrodzenia nie otrzymałam. Obecnie chciałabym złożyć wniosek o becikowe, jednak nie wiem, czy w mojej sytuacji mogę to zrobić. Czy bycie na L4, kiedy miałam jednocześnie podpisaną umowę o dzieło (za którą nie pobierałam już wynagrodzenia w okresie L4), jest zgodne z prawem pracy? Czy jeśli złożę wniosek o becikowe (a wiem, że muszę obie umowy o pracę do niego dołączyć), urząd w jakiś sposób może się "przyczepić" do tej sytuacji i kazać mi oddać pieniądze, które otrzymywałam w czasie L4? Będę wdzięczna za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 4.9.2018

  Odstąpienie od umowy o dzieło po upływie terminu do jego wykonania

  Zawierając umowę o dzieło Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a Zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Często może dojść do sytuacji, iż upłynął (...)

 • 29.9.2017

  Kiedy umowa o dzieło się kończy?

  Stosunek prawny dzieła wygasa przede wszystkim: z chwilą odebrania dzieła przez zamawiającego, w wyniku jednostronnego odstąpienia od umowy z określonych prawnie przyczyn lub wskutek umownego rozwiązania (...)

 • 14.7.2018

  Umowa o dzieło , Na czym polega i jak zawrzeć umowę o dzieło?

  Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Jest to umowa wzajemna. Dzieło może mieć zarówno (...)

 • 29.8.2017

  Becikowe - Jak uzyskać 1000 zł becikowego?

  Jeśli urodziło ci się dziecko, możesz dostać pomoc finansową od państwa - tzw. becikowe. Przysługuje jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się żywego dziecka - w wysokości 1000 (...)