MATKA ZABIERA MOJE ALIMENTY

Odpowiedzi w temacie (7)

barbara383

28.9.2010

Witam Mam ogromny problem moi rodzice są po rozowdzie tata ma zasądzone alimenty dla mnie nie jestem pełnoletnia więc aliemnty dostaje moja matka i tu jest problem wydaje je na siebie co mogę zrobić?Bardzo proszę o pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mala782

2010-10-06 19:36:35

czesc , mam dokładnie ten sam problem. moja matka zabiera moje alimenty a ja nie mam ani na książki ani na ubrania dosłownie na nic ... a co najlepsze ona zarabia co tydz dostaje koło 400 zł i tej kasy ciągle nie ma , bierze z renty od babci + moje alimenty a ani jedzenia w lodowce dopoki babcia nie kupi ani rachunki nie popłacone ani ja nic nie mam ... co robić ?! mam 16 lat

xadaxos

2010-10-08 22:48:19

przekażcie mamusiom, że sprawę zgłosicie na policje, bo to są wasze środki utrzymania a nie matek i zaskutkuje

niulka

2010-10-09 22:28:44

A ja na miejscu waszych matek zrobiła bym coś innego dała wam te alimenty dołożyła drugie tyle a potem otwarła drzwi i wjazd róbta co chceta jak nie starczy na pokój to pod most jak sobie nie ugotujecie do jadłodajni jak sobie nie wypierzecie łazić brudne nie mogły byście narzekać tyle kasy tylko na siebie luksus.

mala782

2010-10-09 23:15:28

niulka, ciekawe czy gdybys miala tak jak ja 3 długie bluzki , 2 na krotki rekaw ani jednej kurtki i 2 pary spodni a Twoja matka 4 kurtki szafe bluzek i spodni to bys tak samo gadala ;]

niulka

2010-10-10 20:56:23

Ja ci tylko powiedziałam co ja bym zrobiła życie to nie tylko ciuchy i szkoła spróbuj innego ja miałam 16,17 lat chciałam na ciuchy a miałam rentę po ojcu jechałam na giełde pomagałam przy handlu nie siedziałam w domu bo wiedzałam że nie ma lekko. Dziś mój syn robi to samo zarobił trzy stówy ma dla siebie a wy wszystko tylko od rodziców zero inwencji żadne z was małe dzidzie trochę zrozumienia.

mala782

2010-10-11 07:07:38

ja pie***** a pytalas sie czy ja pracuje ?! NIE ! to jakim prawem mi mowisz ze nie ? po sql zapierdzielam robic bo inaczej nic bym nie miala !!!!! ... najlepiej powiedziec ze sie tylko kase na ciuchy wyciaga ... wyobraz sobie ze ciuchow to ja sobie moge na jedna kupke w jednej polce poukladac , ani jeden ksiazki do sql nie mam a ty mi mowisz ze ja kase wyciagam ?! to stara mi zapierd*** ciagle !! zarobilam 1k i co z nim ? domysl sie ... i mi nie mow ze ja nic nie robie jak mnie nie znasz czlowieku ;]

lopollo

2011-05-20 12:54:40

Dzień Dobry!

Chciałabym poradzić się Państwa w bardzo trudnej dla mnie sprawie!
Piszę na tym forum, bo wydaje mi się że jest to związane z prawem i tutaj uzyskam pomoc.
Mama rozwiodła się z tatą 2 lata temu. Ja mam 15 lat i sąd przyznał mi od Taty alimenty. Wiem, że tata je regularnie płaci, ale ja nigdy tych pieniędzy na oczy nie widziałam! Wszystko zabiera mama! Czasem nawet nie mam iść za co z koleżankami na lody czy do kina i wtedy proszę tatę jak się widzimy żeby mi dał jakiegoś pieniądza. Zazwyczaj mi daje, ale czasem nie ma, bo nie dość że mi płaci alimenty to ma jeszcze dziecko z inna kobietą.
Mama twierdzi że te pieniądze które dostaje jako alimenty przeznacza na jedzenie dla mnie i szkołę, a moje przyjemności nie są ważne. Mama z tego co wiem to zarabia nie mało. Ale utrzymuje jeszcze swojego konkubenty, który mieszka z nami.

Czy ja mogę coś zrobić, aby chociaż część tych pieniędzy szła dla mnie?!

LOLA

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.2.2014

  Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  Fundusz alimentacyjny powstał by pomóc osobom, które nie mogą uzyskać alimentów od osób zobowiązanych (np. rodziców). Jeśli ojciec bądź matka, zobowiązani orzeczeniem (...)

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 26.8.2017

  500+ dla samotnych rodziców

  Od 1 sierpnia przyjmowane są wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia (...)

 • 26.10.2018

  Dla kogo rodzicielskie świadczenie uzupełniające, tzw. „Mama 4+”?

  Celem projektu jest zapewnienie podstawowych środków na utrzymanie dla osób, które zrezygnowały z pracy lub jej nie podjęły ze względu na wychowywanie co najmniej czwórki (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo (...)