mieszkanie darowizna

Odpowiedzi w temacie (2)

konrak

18.12.2017

Witam, Moje pytanie, teściowie kupili Nam mieszkanie 10lat temu, ja ze swoje majątku osobistego dokonałem wkładu na wykończenie, umeblowanie, itp. Następnie rodzice dokonali darowizny lokalu na Nas wspólnie. W kw w dziale II oboje widniejemy z udziałem 1/2. Czy podczas rozwodu mogę domagać się zwrotu poniesionych nakładów, plus połowa wartości mieszkania? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Adam

2017-12-22 16:55:56

Mam takie pytanie: mieszkanie małżonków X zostało zakupione z pieniędzy pochodzących od rodziców z każdej ze stron (po równo taka była umowa) z tym że w jednym przypadku była to gotówka a w drugim kredyt mieszkaniowy wzięty wspólnie małżonków z rodzicami jednej ze stron ? kredyt w całości spłacili rodzice jednej ze stron. W akcie notarialnym kupna mieszkania jest zapis iż małżonkowie (kupujący) mieszkanie kupują nieruchomość za pieniądze z dorobku wspólnego. Po latach w sprawie o podział majątku strona która dała gotówkę twierdzi że oni nie dali na mieszkanie tylko dali pieniądze córce ? cel mają taki aby zwrócić darowiznę osobistą na majątek wspólny. Umowa w rodzinie była tak iż rodzice dają na mieszkanie po połowie z tym że jedna strona była biedniejsza i musiała wziąć kredyt i to razem z małżonkami w celu podniesienia zdolności kredytowej ale spłacili wszystko rodzice. Pytanie czy w takiej sytuacji Sąd może uznać iż to była rzeczywiście darowizna (gotówka) a tam gdzie finanse pochodziły na kredyt to jest wspólne? i jak się ma dowód w takiej sprawie z aktu notarialnego, w którym jest zapis o pieniądzach z dorobku wspólnego na zakup mieszkania, zeznania świadków mówiące o tym na jakich zasadach była słowna umowa na zakup mieszkania, jeszcze innym dowodem jest zeznania owego darczyńcy w sprawie rozwodowej że dołożył się na mieszkanie a nie dał córce. Proszę o odpowied

IdontLikeMondays

2017-12-27 13:49:39

Z tego co mi sie wydaję to chya mozesz. jeżeli w akcie notarialnym widniejecie jako oboje spadkobiercy , to wydaję mi się ze możesz się domagać połowy pieniędzy za mieskzanie . Co innego gdybyw darowiznie tylko i wyłacznie dostała to twoja była żona , Wtedy jest pozamiatane . Myślę ,ze lepiej wybrać się do dobrego adwokata .Jak mieszkasz gdzieś w granicach warszawy to bardzo dobrym jest pani mecenas Magdalena Grześkowiak . Zajmuje się różnymi sprawami rodzinnymi przy rozwodach itd .

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Nie pisz głupot jak nie wiesz.Każda darowizna i każdy przychód jest opodatkowany i nie ma wytłumaczenia dla US.Podatek od dochodów nieudokumentowanych wynosi 75%,Zastanów się ile możesz zarobić (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 3 odpowiedzi)

 • Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Czy szukać środków na spłatę kredytów i długów? Dajemy pożyczki z oprocentowaniem 1,00% Proszę skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji: (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 63 odpowiedzi) | Strony: 1 2 3

 • Takie pytanie, tata chce przekazać mi mieszkanie, ale nie wiem w jakiej formie najlepiej to zrobić, jet to jego własność, czy darowizna to dobry sposób, ile to może kosztować? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Darowizna. Po śmierci mojej matki siotra moja żąda ode mnie zachowku za mieszkanie, które matka przepisała aktem darowizny 11lat przed śmiercią. Czy należy jej się zachowek? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • komornik a darowizna witam serdecznie moje pytanie to ; czy komornik moze zająć mieszkanie darowizne które dostałam wgrudniu 2011 roku na poczet zadłuzenia ? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

ZOBACZ TAKŻE: