Nie zgłosiłem kupna mieszkania z rynku pierwotnego, co mam teraz zrobić?

Odpowiedzi w temacie (0)

Sebastian

4.1.2016

Nie zgłosiłem kupna mieszkania z rynku pierwotnego, co mam teraz zrobić? Witam, rok temu zakupiłem nowe mieszkanie od dewelopera, załatwiłem notariusza, itp. Nie zrobiłem tylko jednego kroku. Brak jakiegokolwiek zgłoszenia się w tej sprawie do urzędu (nie zapłaciłem rocznego podatku od nieruchomości). Nie przyszła nawet do mnie żadna informacja z urzędu, aby opłacić roczny podatek od nieruchomości. Co teraz powinienem zrobić? Czy mogę przelać pieniądze na konto urzędu? Dodam, że to mieszkanie w bloku. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.5.2010

  Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  Niniejszym artykułem rozpoczynamy cykl poświęcony tematyce zakupu mieszkania i wszystkim problemom i formalnościom z tym związanym, a przede wszystkim z uzyskaniem kredytu mieszkaniowego. Zakup mieszkania (...)

 • 5.12.2018

  Mieszkanie z licytacji komorniczej – dlaczego warto je kupić?

  Lepsza kondycja gospodarki, większe zatrudnienie oraz napływ ludności z zagranicy, pomimo rosnącej podaży na rynku deweloperskim, spowodowały wzrost cen mieszkań. W dużych miastach jak Warszawa, (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 22.7.2018

  Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

 • 21.6.2010

  Jakie koszty wiążą się z zakupem mieszkania?

  Zakup mieszkania to wydatek niecodzienny, pochłaniający duże środki finansowe i mnóstwo czasu. Zanim zamieszkamy na swoim, musimy dokonać wyboru nieruchomości oraz często ofert bankowych, (...)