Obcinanie godzin pracownikom - forum prawne
Pracuję w firmie X jako kierownik zamiany. Mój kierownik nie płaci pracownikom (umowa o pracę) za wszystkie godziny tłumacząc się nam że jeżeli pracownik się nie upomni nie dostanie doliczone mu to do wynagrodzenia.
Chodzi tu głównie o zebrania pracownicze, szkolenia które są im wpisane w grafik pracowniczy ale nie wbijane do wynagrodzenia.
Są to może drobne pieniądze ale zawsze. 4-6 godzin w miesiącu. Zawsze wisi ogłoszenie że jest to spotkanie / zebranie obowiązkowe i za niewstawienie się do pracy bez wcześniejszego uzasadnienia pracownikowi może grozić upomnienie. Normalne godziny pracy są im naliczane oprócz zebrań / szkoleń.
Co można zrobić lub gdzie zgłosić taki incydent aby nieświadomi pracownicy nie byli dalej okradani ze swoich godzin?
Niestety nie mogę tego powiedzieć głośno w pracy ponieważ kierownik dobrze żyje z osobom która jest jego przełożonym, a każdy mój sprzeciw mógłby się wiazać ze zwoleniem.
Proszę o pomoc i informacje co można zrobić żeby pracownik ani ja na tym nie ucierpiał. Wszystkie godziny są wbijane do systemu więc łatwo sprawdzić że zebrania / szkolenia nie są liczone do wynagroszenia.
Odpowiedzi w temacie: Obcinanie godzin pracownikom (6)
Polecam zmianę pracodawcy.
2012.5.23 13:35:34
Nie dotyczy to mnie bo ja mam stala pensje, to chodzi o zaloge ktora jest oszukiwana. Nie jest to firma prywatna tylko Spółka Akcyjna więc chyba można coś z tym zrobić a nie uciekać od problemu. Chyba według prawa osoba która pełni funkcje kierownika nie ma prawa kogoś okradać tylko po to żeby zaniżyć koszty pracy?
2012.5.23 13:54:33
Jasne, że nie ma prawa.
Spółki akcyjne też bywają prywatne...
2012.5.23 13:57:46
no to pisze ze to nie jest firma prywatna, nad nim jest jeszcze pare osob nie mowiac o zarzadzie. Po prostu chlopak awansowal i zeby robic wyniki ukrywa niektore sprawy tak zeby wyrobic KPI
2012.5.23 14:0:37
W takim razie idź ze sprawą do swojego bezpośredniego przełożonego.
2012.5.23 14:3:18
lub piętro wyżej.
2012.5.23 14:5:8
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?