e-prawnik.pl Porady prawne

Odszkodowanie za słupy energetyczne

Odpowiedzi w temacie ()

tronnn

7.6.2011

Witam, czy mam szansę na wywalczenie odszkodowania z tytułu bezumownego korzystania z gruntów od zakładu energetycznego ? Na mojej ziemi jest posadowionych 12 słupów średniego i niskiego napięcia. Są tam one od ok 1958. Czy zakład może wystąpić o zasiedzenie tych słupów?


Nie znalazłeś odpowiedzi?

roma31

2011-09-09 13:43:46

Na mojej dzialce rolnej znajduje sie kilka słupów energetycznych, jakiej kwoty można żądać od zakładu energetycznego za użyczenie gruntu pod słupy?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące (...) czytaj dalej»

 • odszkodowanie za słupy energetyczne Na mojej dzialce rolnej znajduje sie kilka słupów energetycznych, jakiej kwoty można żądać od zakładu energetycznego za użyczenie gruntu pod słupy? czytaj dalej»

 • zadlużone mieszkanie ojca Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona spłatą długu , gdyż (...) czytaj dalej»

 • Słup energetyczny na działce Witajcie, na mojej działce znajdują się dwa słupy energetyczne SN (narożny i przelotowy). O ich zlikwidowanie lub przesunięcie napisałem pismo, lecz otrzymałem odpowiedź (...) czytaj dalej»

 • Odszkodowania za słupy Tego rodzaju odszkodowania przysługują właścicielom ziemi, na której znajdują się słupy energetyczne, tranzystory, rurociągi i inne elementy infrastruktury. Zakłady będące (...) czytaj dalej»

 • Odszkodowania za słupy [proszę administratora o skasowanie poprzedniego posta o tym samym temacie] Tego rodzaju odszkodowania przysługują właścicielom ziemi, na której znajdują się słupy energetyczne, (...) czytaj dalej»

 • odszkodowania za słupy energetyczne Czy mogę starać się o większe odszkodowanie? Jak wysokie w rzeczywistości powinno być odszkodowanie? Jak i gdzie starać się o większe odszkodowanie? W jakiej (...) czytaj dalej»

 • ODSZKODOWANIE ZA LINIE ORAZ SŁUPY WYSOKIEGO NAPIĘCIA Zapraszam wszystkich poszkodowanych do współpracy! Masz słupy na swojej ziemi, linie wysokiego napięcia przebiegają przez Twoją ziemie? NALEŻY (...) czytaj dalej»

 • Usunięcie słupa energetycznego z działki mam działkę , na której po podziale wychodzi jedna część ze słupem energetycznym na środku,jaka jest możliwość usunieńcia lub przesunieńcia takiego (...) czytaj dalej»

 • czy należy mi się odszkodowanie za słup wysokiego napięcia? Na mojej działce budowlanej stoi słup wysokiego napięcia. Nie mogę na tej działce postawić domu, bo prawo na to nie zezwala, nie mogę (...) czytaj dalej»

 • czy mogę zostać rodziną zastępczą ? Mam 21 lat, mieszkam z rodzicami, którym odebrano mojego siostrzeńca za nadużywanie alkoholu. Moja siostra zmarła a ojciec dziecka ma ograniczone prawa rodzicielskie. (...) czytaj dalej»

 • materiały na prawo SPRZEDAM Witam Mam dużo materiałów na prawo na sprzedaż. Chętnych proszę o kontakt aannaa55@op.pl Jeśli miałeś wypadek na terenie całej Polski czy zagranicą-zadzwoń pomogę (...) czytaj dalej»

 • słup na działce Dzień dobry. również jak pozostali mam problem ze słupem na swojej działce. mieszkamy w domku dwurodzinnym obok naszego domu stoją cztery takie same domy. i tylko u nas na podwórku (...) czytaj dalej»

 • odszkodowanie za słupy przesyłowe Jako, że jestem tutaj nowy chciałbym się przywitać. Witajcie zatem Chciałbym się dowiedzieć co nieco w temacie odszkodowanie za słupy przesyłowe, dla właściciela (...) czytaj dalej»

 • niebezpieczna i niechciana linia energetyczna SN 15 kv Jak wywalczyć od ZE likwidację lini SN 15kv lub poprowadzenie tej lini kablem ziemią, obecnie słupy lini są w kiepskim stanie technicznym (ponad (...) czytaj dalej»