e-prawnik.pl Porady prawne

Odwołanie od wyroku

Odpowiedzi w temacie (4)

martapik

23.6.2010

Witam Jaki jest termin odwołanie się od wyroku sądu? Czy jest on jednakowy dla wszystkich czy zależy od konkretnej strawy?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

edgar4

2011-03-25 14:43:38

witam, żona złoży apelację do wyroku rozwodowego, czy ja powinienem coś w tej sytuacji zrobić? Pisać jakieś odpowiedzi? W ogóle zostanę poinformowany o złożeniu apelacji, czy od razu o ewentualnej rozprawie czy rozpatrzeniu apelacji żony?

rdzik29

2011-06-26 19:28:57

pisalem odwolanie,zazalenie do wyroku o wykonanie kary pozbawienia wolnosci i niestety nic nie pomoglo moim uzasadnieniem bylo kontynuowanie nauki w szkole czy jest jeszcze jakas mozliwosc aby zostala ta kara odroczona?

miluszka

2013-07-15 07:14:41

Witam. Mam pytanie i jeżeli ktokolwiek coś będzie wiedział na ten temat to bardzo proszę o odpowiedź. Nasz przyjaciel wpakował się w nieciekawą sprawę, tak ogólnie chodzi o przekręt finansowy. I na ostatniej sprawie w Świdnicy prokurator zażądał dla niego 2 lat w zawieszeniu na 5 i 2 tys. do oddania na co sędzia dowałił mu dwa lata na twardo i 40 tys. Rozbieżność duża więc się odwołuje do Wrocławia. Jaką jest szansa że Wrocław przychyli się do tego co chce prokurator? I czy to prawda co mówią, że jest dużo apelacji właśnie ze Świdnicy. Jeżeli ktoś cokolwiek wie na ten temat to bardzo proszę o pomoc.

Kojot12

2016-06-07 13:26:10

Witam, jakiś czas temu zostałem zatrzymany za posiadanie narkotyków tj marihuany w ilości około grama. Po kilku miesiącach od incydentu dostałem wezwanie do sądu na orzeczenie, poniewaz na komendzie przyznałem sie do winy. Dziś będąc na orzeczeniu zgodziłem się na wyrok z racji tego ze chcę mieć już to z głowy, aczkolwiek po wyjściu z sądu zrozumiałem że to był błąd. Czy jest możliwość warunkowego odwołania się od tego? Chodzi mi o umorzenie sprawy. Zależy mi na tym żeby nie zostać wyrzuconym ze szkoły z racji tego, że za rok piszę maturę. Dostałem grzywnę 60 stawek po 10zł + koszty sądowe w wysokości 70zł. wiem że będę karany ale pocieszam się tym że po roku od spłacenia to zniknie z mojej kartoteki. W duchu mam nadzieję, że dyrektor i rada bedą wyrozumiałe w moim przypadku i mnie nie usuną.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM