Okres obowiązywania umowy członkostwa

Odpowiedzi w temacie (0)

karolinex

20.10.2017

Witajcie, w zeszłym roku zapisałam się do klubu fitness na okres 12 miesięcy. Zapisałam się 22 października 2016 r. Wiedząc, ze nie będę przedłużała umowy, zaniosłam jeszcze we wrześniu2017 roku pisemne oświadczenie, że nie przedłużam umowy. W umowie był zapis, że jesli ktoś nie przedłuża to ma przynieść oświadczenie a jesli przedłuża, to umowa przekształci się w umowe na czas nieokreslony z jednomiesięcznym wypowiedzeniem. Poszłam dzisiaj opłacić ostatni miesiac (czyli w moim mniemaniu do 22 października 2017) a tam mi mówią, ze umowa obowiązuje mnie do 22 listopada. Na moje pytanie dlaczego, dowiedziałam się że umowa podpisana 22 października, oznacza rozpoczęcie członkostwa od 1 listopada bo liczą się pełne miesiące. No ok, to jestem w stanie zrozumieć. Ale czy idąc tym tropem, umowa nie powinna obowiązywać mnie od 1listopada 2016 roku do końca października 2017 roku (czyli 12 pełnych kalendarzowych miesięcy)? Skąd 22 listopada? Na to pytanie dostałam odpowiedź że "Yyyyyyyyyyyyyyy bo jest jednomiesięczny okres wypowiedzenia" Powiedziałam Pani, że po pierwsze nie ma takiego zapisu w umowie (bo o 1miesiecznym okresie wypowiedzenia jest mowa w przypadku wypowiedzenia juz przedłuzonej umowy na czas nieokreślony a ja przecież nic nie wypowiadam a po prostu nie przedłużam ponad podpisane przeze mnie 12 miesięcy) a po drugie i tak na wszelki wypadek zaniosłam to oświadczenie na początku września, więc tak czy siak spełniam kryterium 1 miesiaca. Pani stwierdziła, ze nie wie, ale chyba mam rację i kazała mi zapłacić za cały październik. Czy mogą mnie jeszcze faktycznie ścigac za te 22 dni listopada? Nie mam pojęcia jak oni to liczą, bo jakby nie patrzec wychodziłoby wtedy równe 13 miesięcy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.12.2016

  Przedłużenie umowy najmu w sposób dorozumiały

  Umowę najmu możemy – w zależności od potrzeb - zawrzeć zarówno na jakiś określony przedział czasu tj. na czas oznaczony, jak również bezterminowo – tj. na czas nieoznaczony. (...)

 • 16.10.2017

  Umowa o pracę - Co musisz wiedzieć o umowie o pracę?

  Kodeks pracy wyróżnia następujące podstawowe rodzaje umów o pracę: umowa na okres próbny, umowa na czas określony, umowa na czas nieokreślony. Umowa (...)

 • 12.11.2012

  Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

 • 23.7.2010

  Świadczenie rehabilitacyjne

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

 • 12.9.2018

  Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  Tematem artykułu jest zagadnienie wypowiedzenia i rozwiązania umowy o pracę oraz wskazanie przykładowych błędów, jakie w tych sytuacjach popełniają strony stosunku pracy. Omówione (...)