Papier firmowy - forum prawne
Czy istnieją jakieś wymogi formalno-prawne odnośnie informacji jakie muszą widnieć na papierze firmowym? Jakie akty prawne o tym mówią?
(Edyta)
Odpowiedzi w temacie: Papier firmowy (4)
Kiedyś wymagania odnośnie papieru firmowego były sprecyzowane w Polskiej Normie, chciaż i tak prawie nikt jej nie przestrzegał. Według mnie wystarczy zdrowy rozsądek oraz przestrzeganie zasad identyfikacji podmiotu gospodarczego (np. w ustawie o działalności gospodarczej nakłada się obowiązek wywieszenia tabliczki informacyjnej z nazwą podmiotu).
2001.10.30 18:43:23
Kiedyś wymagania odnośnie papieru firmowego były sprecyzowane w Polskiej Normie, chciaż i tak prawie nikt jej nie przestrzegał. Według mnie wystarczy zdrowy rozsądek oraz przestrzeganie zasad identyfikacji podmiotu gospodarczego (np. w ustawie o działalności gospodarczej nakłada się obowiązek wywieszenia tabliczki informacyjnej z nazwą podmiotu). Dane umieszczone na papierze firmowym powinny być przede wszystkich zgodne z prawdą, a więc nazwa firmy powinna być zgodna z nazwą oficjalną, zamieszczoną w wypisie z rejestru (Urzędu Gminy/Miasta lub rejestru sądowego w przypadku spółek prawa handlowego). Z nazwy firmy powinien wynikać jej charakter i rodzaj (np. sp. z o.o.). Adres firmy, konta bankowe, numer REGON (zalecany przez GUS do posługiwania się w działalności gospodarczej), numer ewidencji podatkowej NIP to dodatkowe dane, jakie powinny znaleźć się na papierze firmowym (tak, jak na pieczęci musi być numer REGON i NIP). Warto również zamieścić numery telefonów, faksu itp. oraz krótką charakterystykę firmy (lub wykaz czynności, którymi sie zajmuje). Papier firmowy to szeroko rozumiana wizytówka firmy. Jej format i rozmieszczenie elementów graficznych powinno umożliwiać łatwe archiwizowanie (najlepiej format A4 z lewym marginesem min 3 cm na wpięcie).
2001.10.30 18:54:8
polecam lekture art. 206 i 374 oraz 595 ksh
2001.10.31 18:2:56
obowiązkowo nr KRS wg ustawy o KRS, bodaj art. 37?
2002.1.18 1:32:3
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?